EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Renginiai Prezidento rūmuose

Prezidentūroje pristatyta paroda apie Šveicarijos menininkus LDK

Sekmadienis lapkričio 20 d. (Vilnius). Tęsdama Atvirų erdvių renginius, Prezidentūra miesto gyventojus ir svečius pakvietė į naujos parodos atidarymą. Sekmadienio popietę Kolonų salėje buvo pristatyta paroda „Lugano ežero pakrančių menininkų palikimas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje".

 

Kelis šimtus metų dešimtys Šveicarijos menininkų dirbo ir kūrė LDK, palikdami gilius iki šiol išlikusius pėdsakus apie pusšimtyje vietovių.

 

Parodoje - ekspozicija virtęs dviejų žmonių, fotografo M.Ambrazo ir mokslininko R. Kamuntavičiaus, vykdytas darbas. Tūkstančiai sukartų kilometrų Italijos, Šveicarijos, Baltarusijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos keliais, šimtai nufotografuotų architektūros paminklų bei dvejus metus Italijos, Šveicarijos Lenkijos ir Lietuvos archyvuose rinkta istorinė medžiaga.

 

Prezidentūroje rengiama paroda - tai dalis projekto „Lietuva- Šveicarija: atstatant šimtmečius trukusį ekonominį ir kultūrinį bendradarbiavimą".

 

Projektą pristatydamas LR garbės konsulas Šveicarijoje, Tičino kantone Gintautas Bertašius pabrėžė, jog šį regioną ir Lietuvą nuo seno jungia kultūrinės ir ekonominės sąsajos.

 

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės instituto direktorius VDU docentas dr. Rūstis Kamuntavičius papasakojo apie atliktus istorinius tyrinėjimus, padarytus atradimus ir trumpą istoriją, kuri bus publikuojama knygoje.

 

Koncertavo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos senosios muzikos ansamblis „Lirum", vadovė Auksė Stankevičienė.

 

Parodą kartu su miestiečiais apžiūrėjo ir užsienio valstybių ambasadų atstovai.

Prezidentės spaudos tarnyba

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79347310

Šiandien apsilankė: 1760

Dabar naršo: 166

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.