EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės kalba įteikiant apdovanojimus Lietuvos kariuomenės dienos proga


Gerbiamieji,


Šiandien minime labai iškilmingą datą - 1918 m. lapkričio 23 d. buvo išleistas pirmasis įsakymas sukurti nepriklausomos Lietuvos ginkluotąsias pajėgas.


Tačiau Lietuvos kario dvasia gimė kur kas anksčiau - tūkstantmetės Lietuvos istorijoje, garbingiausiuose mūšiuose už savo žemę, savo idealus, savo vėliavą. Patriotizmas, drąsa, ištikimybė buvo perduodami iš kartos į kartą. Jų vedami, mūsų savanoriai laimėjo Giedraičių kautynes, kovojo mūšiuose už nepriklausomą Lietuvą, dalyvavo pokario partizanų pasipriešinime, televizijos bokšto ir Seimo gynyboje.


O šiandien drąsiai ir pasiaukojamai atlieka savo pareigą tarptautinėse taikos palaikymo operacijose ir svariai prisideda kuriant šalies ateitį.


Šiam tikslui pasiekti net sunkmečio sąlygomis privalome toliau išlaikyti modernią, tarptautinius reikalavimus atitinkančią kariuomenę, kuria pasitikėtume ne tik mes, bet ir mūsų partneriai tiek NATO, tiek ES.


Pirmųjų mūsų kariuomenės kūrėjų iškelti tikslai ir idealai įpareigoja mus visus, čia susirinkusius, tinkamai įvertinti tuos, kurie prisidėjo ugdant šiuolaikinio kario dvasią. Ji įkūnija ne tik ginkluotą kovą. Tai moralinė nuostata mums visiems, visai tautai. Tai įpareigojimas, auklėjant jaunąją kartą.


Tarp apdovanojamųjų mes matome ne tik karius, bet ir civilius, turėjusius ir turinčius kario dvasia pagrįstus moralinius kriterijus. Šie kriterijai lemia drąsius, nesavanaudiškus šių žmonių poelgius.


Visų jų kova už Lietuvos žmogų - mums visiems sektinas pavyzdys. Man suteikta didelė garbė apdovanoti šiuos žmones šiandien.

2009-11-23, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79347342

Šiandien apsilankė: 1792

Dabar naršo: 125

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.