EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidentės D.Grybauskaitės kalba, pasakyta Trečiojo pasaulio litvakų kongreso atidarymo ceremonijoje


Gerbiamieji kongreso dalyviai ir svečiai,

 

Jau trečią kartą pasirenkate Lietuvą, buvusią savo Tėvynę, žemę, kurią mylite ir kuriai norite skirti dalelę savo širdies ir savo darbų.

 

Pirmiausia leiskite padėkoti visai Lietuvos žydų bendruomenei ir jos pirmininkui dr. Simonui Alperavičiui už kvietimą dalyvauti Trečiojo pasaulio litvakų kongreso atidaryme.

 

Džiaugiuosi čia šiandien matydama ir poną Julijų Edelšteiną, Izraelio diasporos reikalų ministrą.

 

Praėjo penkeri metai nuo Antrojo pasaulio litvakų kongreso. Jau tada Kongresas buvo surengtas ypatingu Lietuvai laiku - Baltijos kelio minėjimo dieną. Daugelis mūsų įsidėmėjo gražius Kongrese pasakytus bendruomenės pirmininko S.Alperavičiaus žodžius: ,,Tik laisvoje Lietuvoje tapo įmanoma turėti laisvą žydų bendruomenę, visavertį žydišką gyvenimą ir tapti lygiaverčiais Lietuvos piliečiais." Noriu prisiminti šiuos žodžius ir kartu padėkoti už juos. Šie žodžiai yra šio Lietuvos ir kartu Lietuvos žydų bendruomenės, kuri visapusiškai parėmė Lietuvos valstybės atkūrimą ir brandą, įvertinimas.

 

Šie metai ypatingi Lietuvos žydų bendruomenei, kuri mini 20-ąsias savo metines. Šia proga noriu pasveikinti visus šio Kongreso dalyvius ir visus Lietuvos žydus. Per 20 metų Jūs sukūrėte stiprią organizaciją, vienijamą bendrų tikslų ir uždavinių, gebančią siekti jų įgyvendinimo ir juos sėkmingai įgyvendinančią.

 

Man ypač džiugu, kad šis Trečiasis pasaulio litvakų kongresas, kuris tęsis ilgiau nei savaitę ir kuriame dalyvaus daugelis žymių žmonių, yra skirtas ne tik šiai sukakčiai, bet ir kitoms Lietuvai labai svarbioms datoms paminėti.

Šiemet Lietuva mini savo vardo paminėjimo tūkstantmetį. Vilnius yra Europos kultūros sostinė.

 

Džiaugiuosi, kad visa Lietuva - lietuviai ir žydai - mums svarbias datas mini kartu. Džiaugiuosi, kad ir šio Kongreso programoje yra keletas labai gražių projektų iš ,,Vilnius - Europos kultūros sostinė" programos. Šia proga paminėčiau tokius projektus kaip „Kaddish Holokausto aukoms", įvairiausių renginių gausa pasižymintis „Klezmerių muzikos festivalis" ir kiti.


Lietuva ir lietuviai visada ypač vertino ir vertina visų tautinių ar religinių bendrijų, pirmiausia litvakų indėlį į Lietuvos ir pasaulio istorinį bei kultūrinį gyvenimą, šiuolaikinės Lietuvos ir visos mūsų visuomenės augimą, moralinę brandą.

Lietuva yra ir bus namai visiems čia atvykstantiems pasaulio litvakams.

 

Linkiu sėkmės visiems Kongreso dalyviams, svečiams ir organizatoriams ir dėkoju, kad nepamirštate Lietuvos.

 

Lietuva per paskutinius dvidešimt metų mėgina ištaisyti istorines klaidas ir grąžinti skolas. Pirmą kartą per dvidešimt metų Vyriausybė priėmė sprendimą ir šį rudenį teiks Seimui svarstyti Lietuvos Respublikos piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymą. Toks įstatymas bus priimtas. Taigi labai džiaugiuosi, kad istorinė neteisybė, kuri įvyko ne šiandieninėje Lietuvoje, yra taisoma ir jūs sulauksite teisingumo.

2009-08-24, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė
 

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77504541

Šiandien apsilankė: 4777

Dabar naršo: 216

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.