EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės tostas per iškilmingus pietus su Liuksemburgo Didžiuoju Hercogu ir Didžiąja Hercogiene

Jūsų Karališkoji Didenybe Didysis Hercoge Henri, Jūsų Karališkoji Didenybe Didžioji Hercogiene Marija Teresa, Gerbiamieji svečiai,

 

Pirmiausia kuo nuoširdžiausiai dėkoju už tokį šiltą ir draugišką sutikimą šio vizito metu. Man šis apsilankymas ypač svarbus, nes tai - pirmasis oficialus Lietuvos Prezidento vizitas į Liuksemburgo Didžiąją Hercogystę.


Taip pat noriu ir pasidžiaugti, kad mes, mūsų šalys per pastaruosius du dešimtmečius tapome gerais draugais ir patikimais partneriais. Man yra tekę gerai pažinti, kaip veikia Europos Sąjunga iš vidaus. Visuomet žavėjausi ta Europos vienybės ir solidarumo dvasia, kurią Liuksemburgas - Europos Sąjungos šalis steigėja - nuosekliai gynė ir gina iki šiol. Šios vertybės labai artimos ir mano šaliai.


Mūsų bendradarbiavimas Europos Sąjungoje parodė, kad turime daug bendrų interesų. Veikdami kartu galime pasiekti ne tik abipusės naudos, bet ir sustiprinti mūsų šalių, mūsų žmonių draugystę. Ne mažiau vertinga ir mūsų partnerystė NATO, siekiant užtikrinti tarptautinį stabilumą ir Europos saugumą.


Esu įsitikinusi ir, naudodamasi šia iškilia proga, noriu pareikšti, kad mūsų šalių bendradarbiavimas modernioje ES turi daug gerų perspektyvų. Viena tokių sričių, apie kurią per šį vizitą man yra malonu ir svarbu apsikeisti nuomonėmis - tai atsinaujinantys energetikos šaltiniai. Esu tikra, jog abipusiškai naudingos investicijos į šią sritį gali žymiai sustiprinti mūsų šalių energetinį saugumą, prasmingai prisidėti prie tarptautinių kovos su klimato kaita pastangų.


Jūsų Karališkoji Didenybe,


Atvykdamas į Lietuvą 750-ųjų Karaliaus Mindaugo karūnavimo metinių proga 2003-aisiais, Jūs parodėte išskirtinę paramą ir supratimą tam, kas yra svarbu Lietuvai - mūsų praeičiai ir dabarčiai, kurią tvirtai siejame su kuo glaudesniu bendradarbiavimu Europos Sąjungos šeimos rate.


Skelbdama šį tostą linkiu, kad mūsų šalių draugystė, mūsų žmonių noras bendrauti ir geriau pažinti vieniems kitus toliau stiprėtų, o šį norą lydėtų vis intensyvesnis bendradarbiavimas visose, be išimties, srityse - nuo kultūros, mokslo iki verslo ir ekonomikos.

 

Už mūsų šalių draugystę!

2010-06-16, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 78186239

Šiandien apsilankė: 4103

Dabar naršo: 201

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.