EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba 4-ąjame metiniame Baltijos jūros regiono strategijos forume

   Ponios ir ponai,

 

   sveiki atvykę į Vilnių, į ketvirtąjį metinį ES Baltijos jūros regiono strategijos forumą. Tai vienas svarbiausių Lietuvos pirmojo pirmininkavimo ES Tarybai renginių.

   ES Baltijos jūros regiono strategija - naujas tarpvalstybinio bendradarbiavimo tiek Baltijos jūros regione, tiek visoje Europos Sąjungoje etapas.

   Prieš ketverius metus Europos Vadovų Taryba patvirtino, kad ES Baltijos jūros regiono strategijos tikslas - spręsti neatidėliotinas aplinkosaugos problemas Baltijos jūros regione, prisidėti prie regiono ekonominės sėkmės, socialinės ir teritorinės sanglaudos, paskatinti ES konkurencingumą:

   • sujungiant mūsų regioną energetikos ir transporto jungtimis - panaikinti Baltijos šalių izoliaciją nuo Europos energetikos ir transporto tinklų.

   • skiriant papildomas pastangas blogėjančiai aplinkos būklei vienoje judriausių pasaulyje jūrų - Baltijos jūroje - suvaldyti ir pagerinti.

   Lietuvai ypač svarbus progresas energetikos srityje. Būtent todėl džiaugiuosi, kad pastaraisiais metais Europos Sąjunga ne tik priėmė strateginius sprendimus šioje srityje, bet ir pasiekė didelę pažangą juos įgyvendindama.

   • Užbaigti ES energetikos vidaus rinką iki 2014 metų.

   • Panaikinti visas „energetines salas" Europoje iki 2015 metų.

   • Padidinti energijos vartojimo efektyvumą ir siekti geresnio ES išorinės energetikos politikos koordinavimo.

   Sveikinu Europos Komisijos neseniai priimtą sprendimą pripažinti 15 energetikos projektų iš Baltijos šalių (6 - iš Lietuvos) bendrų interesų visai Europai projektais ir linkiu, kad jie būtų greitai įgyvendinti.

   Tačiau per pastaruosius ketverius metus mes taip pat sužinojome, kad yra kur tobulėti.

   Todėl labai svarbu, kad atitinkamos ministerijos ir politiniai lyderiai prisiimtų daugiau atsakomybės dėl tikslų įgyvendinimo, didindami politinę paramą ir finansavimo galimybes projektams ir iniciatyvoms.

 

   Ponios ir ponai,

 

   džiaugiuosi, kad per pastaruosius ketverius metus BALTIJOS REGIONUI priimta Europos Sąjungos strategija įrodė esanti vertinga ir svarbi ne tik ŠIAM REGIONUI, bet ir KITIEMS REGIONAMS, ir visai ES.

   • Ji sustiprino regioninę integraciją, padėjo mobilizuoti finansinius ir žmogiškuosius išteklius bendriems tikslams ir pagerino ryšius ne tik tarp valstybės tarnautojų, bet ir NVO, mokslo bendruomenės atstovų, privataus sektoriaus ir vietos valdžios institucijų.

   • Ji paskatino kitas reikšmingas idėjas ir iniciatyvas stiprinti bendradarbiavimą ir tose srityse, kurių neapėmė Strategija, pavyzdžiui, Šiaurės ir Baltijos šalių išminčių ataskaitą siekiant tvirtesnio Šiaurės ir Baltijos šalių dialogo ir bendradarbiavimo užsienio politikos, saugumo ir gynybos srityse.

   Todėl raginu Jus visus atvirai diskutuoti, kokių priemonių reikia imtis, kad Baltijos jūros regionas taptų tvaraus augimo pavyzdžiu, padedančiu kurti saugesnį ir labiau klestintį gyvenimą visiems europiečiams.

   Linkiu įdomių ir rezultatyvių diskusijų.

   Ačiū už dėmesį.

2013-11-11, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė
Informacija atnaujinta: 2013-11-11 13:16

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79347515

Šiandien apsilankė: 1965

Dabar naršo: 152

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.