EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Europos lyčių lygybės instituto renginyje

Gerbiamieji konferencijos dalyviai ir svečiai,


nuoširdžiai sveikinu visus Jus, šios srities žinovus ir ekspertus, susirinkusius čia, Vilniuje, į tarptautinę konferenciją lyčių lygybės tema. Man taip pat malonu matyti atvykusią Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkę Evą Britt Svensson.

Vyrų ir moterų lygybė yra viena pamatinių teisių, bendra Europos Sąjungos vertybė. Europos Parlamentas ir Taryba lyčių lygybės problemoms skiria išskirtinį dėmesį, tuo tikslu įkurta nauja europinė institucija - Europos lyčių lygybės institutas Vilniuje. Džiaugiuosi, kad Lietuvoje dirbs ar bendradarbiaus geriausi šios srities Europos ekspertai, o jų atliktas darbas, sukaupti praktiniai ir teoriniai tyrimai vaisingai prisidės prie visų mūsų pastangų užtikrinti tikrą, o ne tariamą lyčių lygybę.


Daugiametė Europos Sąjungos šalių statistika rodo, jog spręstinų problemų šioje srityje daug. Kasmet Europos Komisija rengia ataskaitą apie moterų ir vyrų lygybę Europoje, ir kasmet konstatuojamos tos pačios problemos.

 

Moterys uždirba beveik 18 procentų mažiau už vyrus, skaičiuojant valandinį atlygį. Šis skirtumas Europoje nesikeičia jau daugelį metų. Nors aukštąjį mokslą studijuoja daugiau moterų, baigus studijas jų užimtumo lygis yra mažesnis nei vyrų.


Galų gale, darbų ir pareigų naštos pasiskirstymas šeimose yra neproporcingai didelis moteriai. Smurtas šeimoje, skurdo rizika - paliečia abejas lytis, tačiau moteris labiau.


Lietuva neatsitiktinai tapo pirmąja Baltijos šalimi, kurioje įsteigta ES agentūros būstinė. Lietuvoje jau daug padaryta siekiant vyrų ir moterų lygybės - nuo lyčių lygybę užtikrinančių įstatymų, lyčių integracijos politikos visais lygiais ir visose srityse iki specifinių priemonių konkrečiai moterų padėčiai gerinti.


Teigiami rezultatai jau dabar matomi: moterų užimtumas pastaraisiais metais išaugo, o, kai kuriais duomenimis, jis net viršijo vyrų užimtumą, sumažėjo atotrūkis tarp vyrų ir moterų gaunamo atlyginimo už tą patį darbą.


Lietuvoje moterys dažniau nei vyrai baigia aukštąjį mokslą, daugiau gauna magistro diplomų ir apgina mokslinių disertacijų. Jos aktyviai dalyvauja valstybės kūrime ir valdyme, kur kas labiau išaugo jų dalyvavimas versle bei aktyvumas visuomeniniame gyvenime.


Tai džiuginantys faktai, tačiau reikės dar nemažai pastangų, kol šios pažangios tendencijos taps įprastu Lietuvos ir visos Europos Sąjungos standartu. Raginu į bendrą veiklą dar aktyviau įsijungti nevyriausybines organizacijas, dirbančias žmogaus teisių, švietimo, užimtumo, sveikatos ir kitose srityse. Tik kompleksiškai priimami sprendimai duos norimų rezultatų.


Linkiu visiems konferencijos dalyviams produktyvių diskusijų, kūrybingų ir konkrečių idėjų bei projektų.


Kuo geriausios sėkmės Jums!

 

2010-06-21, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 78186004

Šiandien apsilankė: 3868

Dabar naršo: 203

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.