EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba minint Lenkijos nepriklausomybės atgavimo dieną Varšuvoje

 

Jūsų Ekscelencija Lenkijos Prezidente,
Gerbiamieji Lenkijos valdžios ir diplomatinio korpuso atstovai,
Mieli Lenkijos žmonės,


Visų Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai sveikinu Jus Nepriklausomybės dienos proga! Labai malonu šią dieną būti čia, Varšuvoje, ir džiaugtis bei švęsti kartu su Jumis.


1918 metų lapkričio 11-oji Lenkijos istorijoje - ypatinga diena. Ji tapo atskaitos tašku kuriant modernią, demokratinę Lenkijos valstybę. Tai diena, į kurią Lenkiją atvedė tautos stiprybė, pasiaukojimas, meilė laisvei ir teisingumo siekis.

Tai - džiugi diena ir Lietuvai. Laisvės ir nepriklausomybės siekis visada buvo aukščiausias mūsų tikslas, o svarbiausiais istorijos laikotarpiais Lietuva ir Lenkija buvo kartu: Žalgirio mūšis, Krėvos ir Liublino unijos, Abiejų Tautų Respublika, Gegužės 3-iosios Konstitucija, Tadas Kosciuška, Adomas Mickevičius ir Česlovas Milošas, Sąjūdžio ir Solidarumo judėjimai. Didinga mūsų istorija ne kartą mokė, kad laisvė - tai ne dovana. Dėl jos sunkiai kovėmės, aukodami brangiausia, ką turime - savo žmonių gyvybes. Šį supratimą šiandien vainikuoja Lietuvos ir Lenkijos strateginė partnerystė, kurią auginame pirmiausia mūsų ateities kartoms.


Lenkijos Solidarumo judėjimas pakėlė ne tik Lenkiją, bet ir Vidurio bei Rytų Europos tautas žygiui už laisvę, padėjo pagrindus Berlyno sienos griuvimui ir Lietuvos, Estijos bei Latvijos žmonių „Baltijos keliui", kurio 20-ąsias metines šiemet minėjome. Tuo metu visam mūsų regionui atsivėrė galimybė įsilieti į Europos tautų šeimą, kurios dalis visada buvome, tačiau prieš mūsų valią buvome verčiami tai pamiršti. Neįkainojamas ir Popiežiaus Jono Pauliaus II indėlis - jo meilė visų tautų laisvės siekiui, ir ypač - Lenkijos ir Lietuvos laisvei. Per šiuos dvidešimt metų, istoriškai labai trumpą laikotarpį, įrodėme, kad europietiškosios vertybės ir transatlantinis bendradarbiavimas yra šiuolaikinių Lietuvos ir Lenkijos valstybių pagrindas ir mūsų stiprybė.


Bendri mūsų istorijos faktai patvirtina, kad Lietuvos ir Lenkijos tautų laimėjimai kyla iš abipusio pasitikėjimo, solidarumo ir vienybės.


Mielieji Lenkijos žmonės,


Nuoširdžiai sveikinu Jus Nepriklausomybės dienos šventės proga. Lenkiu galvą prieš didvyrius ir patriotus, kurie paaukojo savo gyvybę už Lenkijos Nepriklausomybę. Tik jų dėka, kaip ir kasmet, čia susirinkome švęsti ir džiaugtis tuo, kas brangiausia - mūsų laisve.


Tegyvuoja mūsų laisvė ir nepriklausomybė!

2009-11-11, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79347430

Šiandien apsilankė: 1880

Dabar naršo: 118

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.