EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Pasaulio universitetų asociacijos kongreso „Aukštojo mokslo etika ir vertybės globalizacijos eroje: iššūkis disciplinoms“ atidarymo ceremonijoje

Gerbiamieji svečiai, ponios ir ponai,
 

Visų pirma noriu pasveikinti Jus, iš viso pasaulio suvažiavusius į Vilnių. Mums didelė garbė, kad šios konferencijos organizatorius - Tarptautinė universitetų asociacija - pasirinko Lietuvą šiai konferencijai surengti. Pasirinkta kongreso tema - aukštojo mokslo etika ir vertybės - yra ypač aktuali dabar, globalizacijos veikiamame pasaulyje.

 

Aukštojo mokslo tikslas yra net tik kurti, kaupti ir skleisti mokslo žinias, tačiau taip pat skleisti kultūros vertybes, ugdyti asmenybę. Visuomenė, valstybė suinteresuota, kad aukštosiose mokyklose būtų sudarytos sąlygos ugdyti visapusišką asmenybę. Sakoma, kad įvairios krizės, tarp jų ir ekonominės, yra vertybių krizės padarinys. Todėl universitetuose turi būti skiepijamos tokios bendražmogiškos vertybės kaip tolerancija, sąžiningumas, atsakingumas, teisingumas, pagarba, solidarumas, nešališkumas. Tai yra vertybės, kurios išlieka aktualios visais laikmečiais ir skirtingose kultūrose, tai vertybės, dėl kurių universalumo nekyla abejonių.

 

Kiekvienos valstybės siekis turėtų būti užtikrinti darnią savo šalies ateitį. Universitetai dėl savo ypatingo vaidmens yra tos institucijos, kurios gali prisidėti prie šio tikslo įgyvendinimo. Todėl manau, kad viena iš svarbiausių aukštojo mokslo institucijų misijų yra asmenybės - darnios ateities kūrėjos ugdymas. Būtent minėtomis bendražmogiškomis vertybėmis grįstas aukštasis mokslas ir sudaro sąlygas ugdyti tokias asmenybes, o glaudus pasaulio universitetų bendradarbiavimas gali padėti rasti sprendimus, kokiomis priemonėmis, būdais šis tikslas gali būti pasiektas.

 

Aukštojo mokslo etika ir vertybės - tai sritis, kurioje visi universitetai siekia tų pačių tikslų. Tik aukščiausių etinių ir moralinių vertybių puoselėjimas gali užtikrinti mūsų žmonių gerovę, socialinę ir ekonominę plėtrą. Visoms šalims - didelėms ir mažoms - tenka vienoda pareiga laiduoti etišką aukštąjį mokslą mūsų žmonių ir viso pasaulio visuomenės labui. Tam būtina sąlyga - pasikeitimas patirtimi, bendradarbiavimas. Lietuva imasi iniciatyvos savo regiono ir viso pasaulio mastu ugdyti aukščiausias etines ir moralines vertybes, skleisdama tokius pagrindinius principus kaip taika, dialogas, demokratija, pagarba, sąžiningumas, pakantumas.

 

Tikiu, kad per šią konferenciją išgirsime daug vertingų minčių apie tai, kaip galėtume toliau plėtoti aukščiausias žmogiškas vertybes ir kaip įvairios disciplinos ir kultūrų skirtumai galėtų padėti kurti šiomis vertybėmis grįstą aukštąjį mokslą, bendradarbiauti ir geriau suprasti vieni kitus. Visa tai padėtų mums šiame besikeičiančiame, konkuruojančiame ir daugialypiame pasaulyje gerinti galimybes įgyti išsilavinimą, saugoti akademinę laisvę ir mintį, stiprinti mokslininkų bendradarbiavimą.

 

Linkiu puikių idėjų, naujų partnerių ir visokeriopos sėkmės!

2010-06-25, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 78186618

Šiandien apsilankė: 4482

Dabar naršo: 246

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.