EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba tarptautinėje konferencijoje „Struktūriniai pokyčiai, skatinantys lyčių lygybę mokslo organizacijose“

   Gerbiami konferencijos dalyviai,

   sveiki atvykę į Vilnių!

 

   Mokslo vaidmuo suvokiant pasaulį, kuriame gyvename, yra svarbus. Mokslininkai labai prisideda prie ekonominio ir kultūrinio šalių vystymosi ir jų gerovės. Ilgus šimtmečius moterys ir mokslas buvo nesuderinamos priešingybės.   Akademinis pasaulis tvirtai laikėsi įsitikinimo, kad mokslo keliu pajėgūs žengti tik vyrai.

   Iš pirmo žvilgsnio galėtų atrodyti, kad šiandien nelygybės problema jau išspręsta. Tačiau profesiniai lyčių stereotipai, korupcinės karjeros galimybės - vis dar gajūs dalykai. Faktai atskleidžia realų moterų įsitraukimą į mokslo sritis ir jų galimybes siekti akademinės karjeros.

   Europos Sąjungos šalyse 45 procentai daktaro laipsnių suteikiama moterims. Tačiau tik trečdalis jų aktyviai dalyvauja mokslinėje veikloje. Moterys sudaro penktadalį visų profesorių. Proporcingas moterų ir vyrų atstovavimas visose mokslo srityse būtinas siekiant padidinti Europos konkurencingumą ir išnaudojant inovacijų potencialą.

   Nors moksle dalyvaujančių moterų skaičius stabiliai auga daugelyje pasaulio šalių, joms vis dar sunku įgyti atitinkamą statusą akademiniame pasaulyje. Tokią situaciją lemia akademiniai ir kultūriniai stereotipai, tradicinis moterų vaidmens suvokimas visuomenėje, psichologinė ir socialinė aplinka, neskatinanti moterų rinktis profesijos mokslo srityje, kurioje dominuoja ir kuriai vadovauja vyrai. Pozityvūs pokyčiai akivaizdūs, bet dar daug reikia padaryti norint užtikrinti lygias galimybes moterims ir vyrams akademinėje aplinkoje ir jos vadovaujančiuose organuose.

   Siekiant stiprios ir konkurencingos Europos šiandien yra būtini struktūriniai pokyčiai, kurie skatintų lyčių lygybę visose mokslinių tyrimų srityse.

   Turime užtikrinti, kad visi vienodomis sąlygomis galėtų dalyvauti mąstančios ir pažangios visuomenės kūrime.

   Todėl visi - vyrai ir moterys - dalykimės atsakomybe, asmenine patirtimi, vertinkime vieni kitų laimėjimus ir kurkime Europos ateitį kartu.

   Linkiu įdomios ir prasmingos konferencijos!

2013-11-21, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė
Informacija atnaujinta: 2013-11-21 09:35

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79347760

Šiandien apsilankė: 2210

Dabar naršo: 449

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.