EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Vilniaus Universiteto Filologijos magistrų diplomų įteikimo iškilmėse

Gerbiami iškilmių dalyviai,


Kalba - svarbiausia mūsų bendravimo priemonė. Savo kalbos dirvoje augame ir formuojamės kaip asmenybės. Per savąją kalbą mes įgyjame pasaulėjautą ir vertinimo kriterijus. Kalba padeda mums atsiverti kaip asmenybėms, skleistis ir kurti.


Vienas lietuvių raštijos pradininkų Mikalojus Daukša daugiau nei prieš keturis šimtus metų rašė:
„Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausia išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą, kuri didina ir išlaiko bendrumą, santaiką ir brolišką meilę." Šie prasmingi žodžiai nė kiek neprarado svarbos ir mūsų laikais.


Jūs pasirinkote garbingą ir atsakingą kalbos tyrinėtojų, puoselėtojų ir grynintojų kelią. Jūsų įgytos žinios, kalbos jausmas padės ir toliau sėkmingai gyvuoti lietuvių kalbai, drąsiai pasitinkant iššūkius ir nuolat kintančio gyvenimo reikalavimus.


Šiandieną galime didžiuotis, turėdami sąlygas ne tik išlaikyti, vartoti, bet ir tobulinti savo kalbą - lietuvių kalba yra valstybinė kalba, ją, kaip vieną seniausių ir turtingiausių Europoje, žino pasaulio šviesuomenė.


Lietuvių kalba įvairiais laikais patyrė nelengvų išbandymų, patiria jų ir dabar. Vieni iš mūsų, išvykdami ir adaptuodamiesi kitose šalyse, retai bevartoja gimtąją kalbą, kiti suvokia kalbą kaip uždarą, jokių naujovių neįsileidžiančią ir nekintančią sistemą. Tačiau tikrasis lietuvių kalbos kelias - gyvos kalbos kelias. Nebijokime jos pokyčių, jeigu jie nepažeidžia kalbos esmės, ne skurdina, o praturtina prasmes ir kalbos raišką.


Kalbos neįmanoma išmokti galutinai, tai - nesibaigiantis procesas, kaip yra nesibaigiantis mūsų asmenybės kūrimas ir tobulinimas. Džiaugiuosi, kad Lietuvoje turime daug puikių, patyrusių ir gerai išmanančių savo dalyką kalbos dėstytojų, specialistų ir mokslininkų, kurie ruošia šį šaunų jaunimą ateičiai.


Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto svarbiausia, prioritetinė kryptis yra lietuvių kultūros, kalbos, literatūros studijos. Tačiau ne mažiau mūsų visuomenei svarbūs plačios erudicijos filologai, gerai išmanantys kitų tautų kultūras, literatūrą ir kalbas. Visi kartu - lituanistai, semiotikai, dalykinės kalbos, literatūros antropologijos ar užsienio kalbotyros specialistai - esate Lietuvos humanitarinės kultūros ateitis.


Sveikinu tapus magistrais!

 

2010-06-21, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 78185996

Šiandien apsilankė: 3860

Dabar naršo: 205

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.