EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba žūvančiųjų gelbėjimo kryžių įteikimo ceremonijoje

Gerbiamieji,

Kiekvienais metais rugsėjo mėnesį minime žydų genocido aukų atminimo dieną. Prisimename įvykius, nuo kurių praėjo jau daugiau nei pusė amžiaus, tačiau jie tebelieka tokie pat skaudūs ir sukrečiantys. Nepaprastai sunkus išbandymas, tekęs žydų tautai, liudija, kad kiekvienos tautos paniekinimas, persekiojimas ir naikinimas–neatleistinas nusikaltimas. Kai paniekinama žmogaus teisė gyventi–paniekinamas pats žmogiškumas.

Žmogiškumas yra aukščiausia vertybė, jos negali užkloti užmaršties dulkės. Todėl šiandien su ypatingu pasididžiavimu pristatau 47 Lietuvos piliečius, kuriems įteikiami Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiai. Šie žmonės iškėlė žmogiškumą aukščiau ideologijos ir religinių įsitikinimų. Jie verti didžiausios pagarbos ir dėkingumo.

Kai kurie už tai sumokėjo brangiausiu turtu–savo gyvybe. Jų pasiaukojimas yra neįkainojamas ir nepamirštamas. Jis atskleidžia, kaip drąsiai ir garbingai elgėsi šie žmonės tuo metu, kai daugelis stengėsi tik išgyventi.

Pasaulio Tautų Teisuoliai–paprasti Lietuvos žmonės: ūkininkai, valstiečiai, kunigai, amatininkai, įvairių tautybių ir religijų atstovai.

Daugelio šių garbingų žmonių jau nebėra tarp gyvųjų: jie apdovanojami po mirties. Tačiau šviesus jų gerų darbų atminimas niekada neišblės. Jis mums primins, kad tikra drąsa–padėti savo artimui bet kada ir bet kur.

Dėkoju Jums už šią drąsą, už Jūsų kilnumą. Linkiu, kad nepamirštami Jūsų poelgiai įkvėptų mus visus, čia esančius, čia gyvenančius, sekti Jūsų pavyzdžiu.

 

 

 

2009-09-21, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77504885

Šiandien apsilankė: 5121

Dabar naršo: 229

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.