EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės laiškas Ministrui Pirmininkui Andriui Kubiliui

Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui
p. Andriui Kubiliui

 

Gerbiamas Ministre Pirmininke,
Šiandien, vykdydama Lietuvos Respublikos Konstitucijos man suteiktus įgaliojimus, pasirašiau Lietuvos Respublikos Seimo priimtus Atominės elektrinės įstatymo, Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymo, Civilinio kodekso, Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pakeitimus.


Įstatymus pasirašiau įsitikinusi, kad jie sudaro prielaidas Vyriausybei greičiausiu būdu demonopolizuoti Lietuvos elektros energetikos sistemą ir užtikrinti ilgalaikius vartotojų interesus. Šia linkme kreipti Lietuvos teisinį reguliavimą skatina ir Europos Sąjungos energetikos politika, nes vienas iš pagrindinių Europos Sąjungos reguliavimo tikslų, kuriant elektros rinką, yra monopolinių veiklų atskyrimas nuo konkurencinių.


Manau, kad nacionalinio investuotojo sukūrimas prieštarauja Europos Sąjungos energetikos politikai. Dabartinė vertikaliai integruota monopolija, vykdanti visas veiklas elektros energetikos sektoriuje - tiek konkurencines, tiek monopolines sudaro kliūtis atsirasti konkurencijai Lietuvos elektros rinkoje dėl galimo kryžminio subsidijavimo. Todėl, siekiant užtikrinti optimalią elektros energetikos sektoriaus struktūrą, garantuojančią mažiausias kainas, būtina atskirti gamybos, persiuntimo ir tiekimo veiklas bei atominės elektrinės statybos ir elektros jungčių statybos bei eksploatavimo funkcijas suteikti įmonėms, nesusijusioms su praradusiu pasitikėjimą nacionaliniu investuotoju. Šie Įstatymai sudaro teisinę bazę pasiekti minėtą tikslą.


Atsižvelgiant į tai, kad prieš pasirašant Įstatymus Vyriausybė išreiškė ketinimą nedelsiant priimti sprendimą dėl nacionalinio investuotojo likvidavimo, Prezidentė laukia iš Vyriausybės maksimaliai greitų šių įsipareigojimų vykdymo. Tik realūs ir vienareikšmiai veiksmai leistų Lietuvos valstybei siekti strateginių energetinių tikslų - skaidraus ir efektyvaus atominės jėgainės ir elektros jungčių su Švedija ir Lenkija projektų įgyvendinimo.
Įpareigoju Vyriausybę aktyviai siekti ir užtikrinti tinkamą ir savalaikį Įstatymų nuostatų įgyvendinimą.


2009-07-30, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77504356

Šiandien apsilankė: 4592

Dabar naršo: 220

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.