EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Baltijos jūros regiono jaunimo renginio „B-Young"

Gerbiamieji jaunimo renginio „Be-Young" dalyviai, renginio organizatoriai, svečiai,

 

Nuoširdžiai sveikinu visus Jus, susirinkusius į šį jaunimo renginį Vilniuje. Džiaugiuosi, kad jauni žmonės kelia Baltijos jūros regiono plėtros perspektyvas, aktualizuoja esamas problemas ir aktyviai prisideda kuriant stabilią platformą ilgalaikiam bendradarbiavimui ir savo interesų gynimui.


Svarbiu prioritetu Lietuvos užsienio politikoje laikau gerus santykius su kaimyninėmis valstybėmis ir regioninį bendradarbiavimą. Baltijos ir Šiaurės šalis vienija bendri interesai. Puikus sėkmingo Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo pavyzdys - Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategija. Tai pirmasis toks makroregioninis dokumentas, kuris, tikiu, prisidės prie dar spartesnės regiono plėtros ir padės spręsti visam regionui aktualias problemas. Todėl šios strategijos įgyvendinimas yra ir bus itin svarbus artimiausius kelerius metus visoms Baltijos regiono šalims.


Baltijos jūros valstybes vienija bendri regiono ekonominiai, infrastruktūros plėtros, kultūros bei mokslo interesai ir strateginiai projektai. Tvirtai tikiu, kad projektai įgyvendinami sėkmingiau, jeigu yra nuolatinių partnerių tinklas, kuriais galima pasitikėti. Jaunimo ir kitos nevyriausybinės organizacijos tokius tinklus kuria. Šiose organizacijose išaugę žmonės turi galimybę tuos ryšius panaudoti bendrai regiono ateičiai kurti. Ne veltui Lietuvoje, kaip ir kitose Baltijos jūros regiono valstybėse, vienu iš svarbiausių partnerių, įgyvendinant Baltijos jūros strategiją, yra laikomas nevyriausybinis sektorius - tai pilietiškai aktyvūs žmonės, akademinė visuomenė ir jaunimas.


Todėl esu įsitikinusi, kad tik realus ir glaudus valdžios ir jaunimo organizacijų bendradarbiavimas, pagrįstas savanoriškumo, žmogaus teisių, laisvės ir demokratijos vertybėmis, bus reikiamas stimulas Baltijos jūros regionui tapti realiu pasitikėjimo, gerovės ir bendradarbiavimo regionu.


Tik dirbdami išvien ir siekdami bendrų tikslų, galime tikėtis sėkmės kiekvienam iš mūsų, regionui ir visai Europai.
Džiaugiuosi tokia gausa Jūsų įgyvendinamų kūrybiškų projektų.


Dėkoju ir vertinu Jūsų indėlį kuriant bei įgyvendinant jaunimo politiką ir taip užtikrinant jaunų žmonių pilietiškumą bei aktyvų dalyvavimą visuomeniniame gyvenime.

2010-05-14, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77766532

Šiandien apsilankė: 6360

Dabar naršo: 302

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.