EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas konferencijos „Sumanūs sprendimai kaimo jaunimui“ dalyviams Birštone

   Gerbiamieji konferencijos dalyviai,

 

   nėra lietuvio, kuris neturėtų ryšio su kaimu. Jei patys negyvenome kaime, tai tikrai turime ten giminių, artimųjų ar bičiulių. Juk mūsų tėvų ar senelių gimtinė buvo kuris nors Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ar Žemaitijos kaimas. 

Kaimas - tai lietuvybės šaknys, ant kurių iškilo Lietuva.
   Šiandien noriu nuoširdžiai pasidžiaugti ir padėkoti už Jūsų liudijimą, kad kaime galima gyventi, dirbti ir būti laimingam.
   Jūs, vietos veiklos grupės ir kaimo bendruomenės, gražinate užmiesčio kraštovaizdį, patiekiate išskirtinės kokybės produktus ant mūsų visų stalo, puoselėjate kultūrinį ir kulinarinį paveldą. Tikiu, kad sėkmingos Jūsų patirtys padrąsins vis daugiau jaunuolių prisidėti prie Lietuvos kaimo pažangos.
   Sėkminga jaunimo integracija į darbo rinką, jaunų žmonių užimtumas, konkurencinių galimybių didinimas yra vienos opiausių šių dienų problemų visoje Lietuvoje, ypač kaimo vietovėse. Tačiau, kad ir nedideliais žingsniais, bet užtikrintai kaimas keičiasi. Kaimo sąvoka vis dažniau asocijuojasi su veikliu, versliu, energingu, smalsiu ir iniciatyviu žmogumi.
   Europos Sąjungos skiriama parama ir kaimo bendruomenių sutelktas darbas keičia kaimą. Tai įrodo sutvarkyti bendruomenių namai, dienos, jaunimo centrai, atnaujintos koplyčios ir muziejai, išpuoselėti parkai, įrengtos sporto ir žaidimų aikštelės. Tačiau svarbu, kad naujai pastatyti ar atnaujinti pastatai nestovėtų tušti, o taptų kaimo žmonių traukos centrais. Tam reikia ryžto, kūrybingų sumanymų ir pozityvaus požiūrio į jaunus žmones. Kaimas bus gyvas, jei jame bus jaunų žmonių. O jaunimas į kaimą sugrįš tada, kai čia bus galima rasti darbą. Reikia pasitikėti, padėti ir palaikyti jaunus žmones.
   Džiugu, kad pagaliau pradedama kalbėti apie tai, jog skirstant Europos Sąjungos paramą kaimo plėtrai prioritetą reikia teikti jaunimo užimtumui didinti.
   Gerų rezultatų pasiekiame tada, kai sprendžiame ir veikiame patys. Prisiimdami atsakomybę ne tik už save, bet ir už savo bendruomenę. Todėl būkite tie lyderiai, kurie savo idėjomis, darbais ir optimizmu uždega kaimo žmones. Uždega noru kurti geresnį ir gražesnį gyvenimą savo miestelyje. Savo krašte. Savo Lietuvoje.

2013-11-15, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė
Informacija atnaujinta: 2013-11-15 11:35

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79347377

Šiandien apsilankė: 1827

Dabar naršo: 109

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.