EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas tarptautinėje konferencijoje „Negalia ir darni plėtra: žiūrint iš JT Neįgaliųjų teisių konvencijos perspektyvos“

   Gerbiami konferencijos dalyviai,

 

   sveikinu Jus visus Tarptautinės neįgaliųjų dienos išvakarėse susirinkus Vilniuje - šį pusmetį Europos Sąjungai pirmininkaujančios Lietuvos sostinėje.

   Jūs atstovaujate žmonėms, turintiems negalią - 80-čiai milijonų Europos gyventojų, trokštančių būti visaverčiais ir visateisiais savo valstybių piliečiais.

   Todėl Jūsų misija - veikti drąsiai ir atsakingai, kad šių žmonių ir jų artimųjų problemos taptų dar ryškiau matomos, girdimos ir sprendžiamos.

   Neretai būtent Jums tenka stengtis, kad politikai ir valstybinės institucijos imtųsi reformų, kad esmines savo teises ir laisves galėtų realizuoti visi žmonės.

   Tai yra ilgas, sunkus, bet labai reikalingas ir vertinamas darbas, kuriame Jūs neturite likti vieni. Tai - mūsų visų rūpestis ir mūsų visų atsakomybė. Dirbdami kartu, dalindamiesi patirtimi ir ieškodami bendrų sprendimų, mes sukursime atvirą ir geranorišką visuomenę.

   Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje 2006-aisiais priimta ir po penkmečio Europos Sąjungoje įsigaliojusi   Neįgaliųjų teisių konvencija yra instrumentas, kuriuo naudodamiesi mes visi privalome užtikrinti visavertį neįgaliųjų dalyvavimą visuomenėje - ekonominėje, socialinėje ir politinėje erdvėje.

   Ypač svarbu, kad visi sprendimai, susiję su neįgaliais žmonėmis, būtų priimami dalyvaujant jiems patiems ar jiems atstovaujančioms organizacijoms.

   Todėl ši tarptautinė konferencija - tai galimybė diskutuoti ir ieškoti būdų, kaip spręsime aktualiausias neįgaliųjų problemas. Tai galimybė dar kartą įvardinti, kad neįgalių žmonių rūpesčiai yra mūsų visų rūpesčiai. Kad turime vieni kitiems padėti ir vieni iš kitų mokytis.

   Linkiu Jums prasmingų, įdomių diskusijų ir atsakingų sprendimų, kurie padėtų mums visiems gyventi darniose ir atsakingose visuomenėse.

2013-11-16, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė
Informacija atnaujinta: 2013-11-16 09:57

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79347385

Šiandien apsilankė: 1835

Dabar naršo: 113

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.