EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Vilniaus inovacijų forumo „Innovation drift“ dalyviams

   Labas rytas,
   Ponios ir ponai,

 

   sveiki atvykę į Vilnių. Nereikia ir sakyti, kokia svarbi ši konferencija mums visiems.
   Daugelis pripažįsta, kad pagrindinis augimo variklis Europos Sąjungoje yra inovacijos. Europai reikia tobulėti inovacijų srityje kaip niekada anksčiau. Tai būtina sąlyga mūsų sėkmingai konkurencijai pasaulinėje arenoje ir geresnės ateities garantija.
   Džiaugiuosi, kad toks svarbus renginys vyksta Lietuvoje.
   Mūsų šalis siekia sukurti aukštosiomis technologijomis ir inovacijomis pagrįstą ekonomiką. Ir mes žengiame žingsnius teisinga kryptimi.
   Tai patvirtina naujausia Europos inovacijų veiklos rezultatų suvestinė, kurią Europos Komisija paskelbė praėjusį pavasarį. Joje Lietuva minima tarp šalių, padariusių didžiausią pažangą.
   Mūsų stiprus biotechnologijų sektorius ir lazerių pramonė gerai žinomi visame pasaulyje. Be to, turime nemažai informacinių ir ryšių technologijų srities čempionų. Bet labiausiai šiandien didžiuojamės pirmųjų lietuviškų palydovų paleidimu. Jis numatytas už kelių dienų.
   Inovacijų forumas - puiki galimybė aptarti šiandienos iššūkius Europai.
   Turime sukurti inovacijoms palankią aplinką, geresnes galimybes gauti finansavimą, efektyvų ir prieinamą patentavimą. Visa tai ir dar daugiau numatyta iniciatyvoje „Inovacijų sąjunga". Siekime pažangos ją įgyvendinant.   Inovatyvūs sprendimai leis Europai efektyviai skatinti verslo augimą ir darbo vietų kūrimą, tvarų vystymąsi ir socialinę įtrauktį.
   Pradėsime įgyvendinti programą „Horizontas 2020", kurios tikslas - stiprinti ES kaip lyderės poziciją mokslo ir inovacijų srityje. Pagal šią programą bus sprendžiami pagrindiniai visiems europiečiams rūpimi klausimai: klimato kaita, tvaraus transporto plėtojimas, mobilumas, visuomenės senėjimo problema.
   Beveik 80 mlrd. eurų bus skirta ES mokslinių tyrimų ir plėtros iniciatyvoms. Turime mąstyti inovatyviai, kad lėšos būtų panaudotos protingai.
   Kiekvienas remiamas inovacinis projektas turi būti naudingas žmonėms ir verslui. Kiekviena inovacinė veikla pramonės sektoriuje turi duoti aukštos kokybės produktus.
   Visi inovatyvūs sprendimai turi prisidėti įgyvendinant „Europa 2020" tikslus ir makroregionines strategijas.
   Labai svarbu skatinti ES valstybių narių bendradarbiavimą ir dalijimąsi idėjomis, nes tai leidžia matyti kiekvienos šalies pranašumus lyginant su kitomis šalimis.
   Dar daugiau - jeigu norime, kad visa Europa turėtų naudą iš inovacijų, turėtume kurti viešojo sektoriaus, jaunų žmonių, mokslininkų, verslo įmonių, investuotojų ir vartotojų sinergijas.
   Svarbu skatinti verslo investicijas į mokslinius tyrimus ir plėtrą, kad būtų sumažintas atotrūkis tarp verslo ir mokslo, mokslinių tyrimų ir komercijos.
   Verslą pradedančių įmonių sėkmės istorijų geometrinė progresija rodo, kad mažos ir vidutinės įmonės yra galingi ekonominio vystymosi varikliai ir pagrindinis naujų darbo vietų kūrimo šaltinis. Įgyvendindami jų puikias idėjas versle ir padėdami joms augti, galime prisidėti prie Europos augimo.

 

   Ponios ir ponai,

 

   esame atsakingi už Europos ekonomikos ir aplinkos ateitį, darbo vietų kūrimą.
   Inovacijos praplečia horizontus.
   Linkiu Jums būti tais, kurie žvelgia plačiau ir toliau ir kuria naujas galimybes Europai.

2013-12-04, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė
Informacija atnaujinta: 2013-12-04 09:28

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79350584

Šiandien apsilankė: 5034

Dabar naršo: 729

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.