EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

1975 metais Helsinkyje pasirašytas Europos saugumo ir bendradarbiavimo konferencijos baigiamasis aktas – neeilinis įvykis, turėjęs didelę reikšmę Europos politikos raidai. Baigiamojo akto nutarimai susiję su bendradarbiavimo ekonomikos, mokslo, aplinkos apsaugos srityse skatinimu, Europos saugumu, pasitikėjimu tarp valstybių ir ypač – žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių gerbimu bei priežiūra. Dokumente buvo patvirtintas esamų valstybių sienų neliečiamumas.
 
image
Sveikinu Jus su 20-osiomis Lietuvos Respublikos muitinės atkūrimo metinėmis ir dėkoju už garbingą tarnybą ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos Sąjungos ekonominiam saugumui užtikrinti. Šiandieninė Lietuvos muitinė - garbinga, profesionali, patikima ir visavertė Europos Sąjungos muitinių šeimos narė. Jos istorija mena daug iškilių pareigūnų, ne tik sąžiningai tarnavusių Lietuvai, bet ir paaukojusių savo gyvybę už Tėvynę. Jų šviesus atminimas įkvepia ateities darbams.
 
image
Sveikinu visus Jus susirinkus į trečiąją Lietuvos Seimo, Lenkijos Seimo bei Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių Asamblėjos sesiją. 2010 metai – ypatingi Lietuvai, visoms trims šalims ir šiai Asamblėjai. Šie metai – tai ne tik šios Trišalės parlamentinės Asamblėjos įkūrimo penkmečio metai, šie metai – tai taip pat ir Žalgirio mūšio 600-osios metinės, kurias minėjome šių metų liepos mėnesį, o minėjimo renginiuose dalyvavo atstovai iš visų mūsų šalių.
 
image

Mieli mokytojai, dėstytojai,

Nuoširdžiai sveikinu Jus Mokytojo dienos proga. Mokytojas Lietuvoje nuo seno - viena gerbiamiausių ir kilniausių profesijų, kuriai reikalingas gilus išsilavinimas ir didelis pašaukimas. Be šiuolaikiško, energingo mokytojo neįsivaizduojama šalies ateitis - Jūs ugdote mūsų jaunąją kartą, Jūs kuriate pažangą.

 
image
Pagerbdami Lietuvos žydų genocido aukas, šiandien pagerbiame ir apdovanojame tuos, kurie pasmerktiesiems grąžino esminę žmogaus teisę – teisę gyventi. Suteikusios savo namų prieglobstį pasmerktiesiems žydams, lietuvių šeimos gerai suvokė, kad joms pačioms gresia mirtinas pavojus.
 
image

Gerbiamieji Lietuvos policijos darbuotojai ir pareigūnai,

Nuoširdžiai sveikinu Jus profesinės šventės – Angelų sargų dienos – proga. Nuo Jūsų ryžto, profesionalumo, atsakingo požiūrio į darbą priklauso šalies ir mūsų visų saugumas, sėkmingas policijos ir visuomenės bendradarbiavimas. Jūsų misija kilni ir garbinga – apginti kiekvieną žmogų, užtikrinti tvarką ir apsaugoti valstybę.

 
image
Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos pirmtakės 1960-taisiais metais priimta rezoliucija šiandien, praėjus penkiasdešimčiai metų, atskleidžia mums istorinę vertę tų veiksmų, kurių laisvoji Europos dalis ėmėsi, siekdama, jog pasaulis nepamirštų iš politinio žemėlapio ištrintų Lietuvos, Latvijos ir Estijos.
 
image
Džiaugiuosi turėdama garbės kreiptis į Jus iš šios tribūnos. Mano įsitikinimu, čia yra ta vieta, kur dera diskutuoti svarbiausiais tarptautinei bendruomenei rūpimais klausimais. Pastarieji metai buvo pažymėti daugeliu iššūkių. Visoms šalims – nuo didžiausių iki mažiausių – teko kovoti su finansų ir ekonomikos krizės padariniais, su skaudžiomis gamtinių ir žmogaus sukeltų katastrofų pasekmėmis. Globaliame pasaulyje atsakomybe už ateitį privalome dalytis visi – visos šalys. Svarbu ne teritorijos dydis, o mūsų darbai ir nuoširdumas. Šioje vietoje norėčiau pasidalyti keletu minčių iš Lietuvos.
 
image
Perėmusi Demokratijų bendrijos pirmininkės vairą, Lietuva vienu iš svarbiausių prioritetų pasirinko moterų teisių ir įgalinimo klausimą. Šių metų balandžio 12 d. man teko garbė Vilniuje pradėti Demokratijų bendrijos Lyčių lygybės ir moterų teisių darbo grupės steigiamąjį posėdį. Būtent tada gimė mintis šį JT Demokratijų bendrijos ministrų susitikimą paskirti moterų vaidmeniui skatinant demokratinį valdymą ir aš džiaugiuosi, kad kartu su Pasaulio moterų lyderių taryba ši mintis sėkmingai realizuojama.
 
image
Gerbiamieji Interneto valdymo forumo dalyviai ir svečiai,
Toks gausus Jūsų dalyvavimas rodo šio forumo reikalingumą ir svarbą. Dar taip neseniai, XX a. antroje pusėje gimęs internetas jau tapo neatsiejama gyvenimo dalimi. Be globalaus elektroninio tinklo nebeįsivaizduojamas šių dienų verslas, viešosios paslaugos, informacijos sklaida, kultūra, žmonių bendravimas, pramogos ir laisvalaikis.
 
Atgal| 1 2 3 ... 25 26 27 28 29 ... 33 34 35 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2014-12-17 10:01

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 78186140

Šiandien apsilankė: 4004

Dabar naršo: 197

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.