EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

image

Gerbiamieji Seimo nariai,

Sveikinu Jus, pradedant rudens sesiją, kurios metu laukia išties nelengvi uždaviniai. Šį politinį sezoną bus svarbu, kaip niekada, parlamentinių politinių jėgų susitelkimas ir bendros Seimo, Vyriausybės, Prezidento institucijos pastangos siekiant svarbių Lietuvai sprendimų.

 
image
Rugsėjo pirmoji - laisvės, mokslo ir žinių diena, kuri visus mus jungia ir sutelkia bendram tikslui - pažinimui. Tai visų mūsų šventė, nes mes mokomės visą gyvenimą. Mokykla - tarsi visuomenės veidrodis: atspindi žmones, mūsų tautos nueitą kelią, viso pasaulio išmintį. Taip pat - ir kasdienį mūsų gyvenimą su savo iššūkiais ir viltimis.
 
image

Moderni valstybė - neįmanoma be modernios mokyklos. Kurkime ją - atvirą naujovėms, skatinančią kūrybiškumą. Mokslas - tai ir atradimų džiaugsmas, ir sunkus kasdienis darbas. Bet už jį dosniai atlyginama išmintim - didžiausia ir nesunaikinama vertybe.

 
image

Kaip ir prieš dvidešimt metų, mes susibūrėme čia, kad prisimintume ir pagerbtume svarbų įvykį ne tik mūsų, bet ir visų Baltijos tautų gyvenime. Įvykį, turėjusį lemtingą reikšmę mūsų ateičiai - laisvės siekiui. Kai mes vieningai pareiškėme, kad jokiais paktais mūsų laisvės negalima atimti. Kad ji yra šventa.

 
image
Yra gyvenime įvykių, kurie žmogaus atmintyje išlieka visą gyvenimą, o istorijos puslapiuose – amžiams. Medininkų tragedija – viena tokių. Pažymėta skausmo ir netekties. Ši tragedija ir po devyniolikos metų išlieka tokia pat skaudi. Kiekvieni metai kaskart atskleidžia naujų aplinkybių ir detalių, klausimų, į kuriuos turime rasti atsakymus.
 
image
Šiandien – didinga diena. Šiandien, šiame lauke, minime vienos didingiausių pergalių visų mūsų istorijoje metines. Ši pergalė sustabdė daugiau nei šimtmetį trukusią agresiją prieš mūsų regioną. Ji ir šiandien mums primena apie tai, kiek daug galime pasiekti, kai esame kartu. Ir ne tik lenkai ir lietuviai. Turiu omenyje visus, kurie mums ir anuomet, prieš 600 metų, padėjo siekti pergalės.
 
image
Jūsų Ekscelencija pone Prezidente Bronislaw Komorowski, Jūsų Ekscelencija Seimo Maršalka Grzegorz Schetyna, Gerbiamas Krokuvos miesto Prezidente, Gerbiamieji Ponios ir ponai, Čia, prie didingo paminklo Žalgirio mūšiui atminti, lietuvių tautos vardu sveikinu brolišką lenkų tautą su mūsų bendros didžios pergalės 600 – ųjų metinių sukaktimi.
 
image

Šiandien - jau ketvirtasis toks suvažiaviams. Esu įsitikinusi, kad Jums šie susitikimai - tai vienos intensyviausių darbo dienų per metus: reikia ne tik pasidalyti nuveiktais darbais, bet ir vieniems iš kitų pasisemti idėjų ir įkvėpimo naujoms iniciatyvoms. Kaip tik naujoms iniciatyvoms šiuo metu pats palankiausias laikas.

 
image

Šiandien, minėdami Valstybės dieną, šioje istorinėje vietoje, kur prieš daugelį šimtmečių buvo karūnuota Lietuva, stebėsime čia įvyksiančias LDK Didžiojo kunigaikščio Vytauto palydų Žalgirio mūšin teatralizuotas iškilmes.

 
image

Šiandieną minime išskirtinę mūsų valstybei datą - liepos šeštąją, nuo kurios skaičiuojame mūsų valstybės pradžią. Daugiau nei prieš septynis šimtmečius Lietuva tapo suvienyta ir karūnuota. Tai buvo ryžtingas Mindaugo sutelktų baltų genčių žingsnis ano meto tarptautinėje diplomatijoje. Tai sutvirtino Lietuvą, saugojo ją nuo priešų, kurie nuo to laiko buvo priversti su mumis kalbėtis ne tik karo, bet ir diplomatijos kalba.

 
Atgal| 1 2 3 ... 26 27 28 29 30 ... 33 34 35 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2014-12-17 10:01

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“




 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 78186188

Šiandien apsilankė: 4052

Dabar naršo: 213

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.