EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

image

Šią reikšmingą tautai dieną, kuomet buvo karūnuota Lietuva, susirinkome pager̃bti iškilių mūsų šalies ir užsienio žmonių, kurie svariai prisidėjo ugdant pilietiškumą, skleidžiant mokslo, meno bei žmogiškumo idė́jas, tvirtinant Lietuvą pasaulyje.

 
image
Šiandien Jums, septynioliktajai Lietuvos karo akademijos kariūnų laidai, iškilmingai buvo suteiktas pirmasis Lietuvos karininko laipsnis. Šiandien tapote leitenantais, pėstininkų būrio vadais. Šiandien Jums prasideda tikroji kario tarnyba, kuri yra išskirtinė – ji kitokia.
 
image
Šiandien atsisveikiname su vienu iškiliausių Lietuvos politikų, nuoširdžiu, atviru ir principingu žmogumi – Algirdu Brazausku, pirmuoju po Nepriklausomybės atkūrimo tiesiogiai rinktu Lietuvos prezidentu. Istorijos valia, Prezidentas Algirdas Brazauskas stovėjo prie valstybės vairo sudėtingais ir atsakingais Lietuvos istorijos tarpsniais, atspindėjusiais ir visos Vidurio bei Rytų Europos lemiamų permainų metą.
 
image
Visų pirma noriu pasveikinti Jus, iš viso pasaulio suvažiavusius į Vilnių. Mums didelė garbė, kad šios konferencijos organizatorius - Tarptautinė universitetų asociacija - pasirinko Lietuvą šiai konferencijai surengti. Pasirinkta kongreso tema - aukštojo mokslo etika ir vertybės - yra ypač aktuali dabar, globalizacijos veikiamame pasaulyje.
 
image
Kalba – svarbiausia mūsų bendravimo priemonė. Savo kalbos dirvoje augame ir formuojamės kaip asmenybės. Per savąją kalbą mes įgyjame pasaulėjautą ir vertinimo kriterijus. Kalba padeda mums atsiverti kaip asmenybėms, skleistis ir kurti.
 
image
Nuoširdžiai sveikinu visus Jus, šios srities žinovus ir ekspertus, susirinkusius čia, Vilniuje, į tarptautinę konferenciją lyčių lygybės tema. Man taip pat malonu matyti atvykusią Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkę Evą Britt Svensson.
 
Pirmiausia kuo nuoširdžiausiai dėkoju už tokį šiltą ir draugišką sutikimą šio vizito metu. Man šis apsilankymas ypač svarbus, nes tai – pirmasis oficialus Lietuvos Prezidento vizitas į Liuksemburgo Didžiąją Hercogystę.
 
image

Nemažai kalbėta apie tremtį, parašyta ne viena prisiminimų knyga, visos jos - sukrečiančios. Bet dabartinei jaunajai kartai net sunku įsivaizduoti, kaip tuomet nesiskaityta su žmogaus gyvybe, su pačiu žmogumi. Kai paminami įstatymai ir nepaisoma žmogiškumo - pasmerkiami nekalti žmonės. Nuo šio genocido nukentėjo visi visuomenės sluoksniai, bet labiausiai - šalies visuomenė: mokytojai, karininkai, politikai, dvasiškiai, gydytojai, kitas mūsų tautos elitas.

 
image
Esu čia, kad atlikčiau Konstitucijos numatytą pareigą metiniu pranešimu apžvelgti padėtį šalyje. Situaciją ir aktualijas kiekvienoje valstybės gyvenimo srityje stebiu, analizuoju ir reaguoju nelaukdamà metinių progų. Taip suprantu savo ir Prezidento institucijos užduotį. Todėl, ruošdamasi šiam susitikimui, atsisakiau tradiciniu tapusio žanro – įprastinės visų šalies gyvenimo sričių apžvalgos, rikiuojant jas įprastà tvarka.
 
image

Esame devynios šalys tiesiogiai prie Baltijos jūros, mūsų būrį sustiprina Norvegija ir Islandija, o Baltijos jū́ros valstybių organizacijos narės - stebėtojos atstovauja plačiam interesų ratui nuo artimiausių kaimynų iki Pietų Europos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Šie faktai yra įrodymas, kad Baltijos jūros regionas yra reali, svarbi ir aktyvi jėga Europoje.

 
Atgal| 1 2 3 ... 27 28 29 30 31 ... 33 34 35 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2014-12-17 10:01

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79374279

Šiandien apsilankė: 6018

Dabar naršo: 118

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.