EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

image
Šiandien Lietuvos nepakartojamos istorinės galimybės diena. Istorinės galimybės gyventi laisvai, nepriklausomai, patiems spręsti savo ateitį.
 
image

Šiandien - išskirtinė diena. Minime Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį, laisvos valstybės sukaktį. Nepriklausomybė buvo siekis, kuris suvienijo tautą, įžiebė Sąjūdžio ugnį, uždegė širdis. Prisiminkime, kiek daug džiaugsmo ir vilties mums suteikė Kovo 11- osios aktas. Kokie visi tuomet buvome laimingi, vieningi, bebaimiai, kaip troškome būti laisvi!

 

Šią iškilmingą dieną mes ypač aiškiai suvokiame, kokie svarbūs tie įvykiai, kuriuose dalyvavome, ir tie sprendimai, kuriuos Jūs priėmėte prieš dvidešimt metų. Būdami įvykių epicentre, geriau nei kas kitas jautėte žmonių lūkesčius ir viltis.

 

Šiemet minima Tarptautinės moterų solidarumo dienos 100 metų sukaktis, kai buvo sutelktos pažangiausių visuomenės jėgų pastangos kovoje už moterų balsavimo teises. Amžių trukęs kryptingas darbas davė svarių vaisių - šiandien moterys yra neatsiejama politinio, ekonominio ir socialinio visuomenės gyvenimo dalis. Užimdamos aukščiausias sprendimų priėmimo pozicijas, jos daug prisideda prie valstybės gerovės kūrimo.

 
image

Sveikinu visus susirinkusius į dešimtąją - jubiliejinę - Metų vadybininko apdovanojimo šventę. Džiaugiuosi, kad kasmet atsiranda žmonių, vertų tokio apdovanojimo. Tai ir pagyrimas visai vadybininkų bendruomenei, išugdžiusiai tokius specialistus. Gauti tokį titulą šiais metais yra ypatingas nuopelnas, nes 2009-ieji buvo bene sudėtingiausi Lietuvos ekonomikai.

 
image
Šiemet švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo dvidešimtmetį. Džiaugiuosi, šios šventės išvakarėse galėdama pasveikinti tokį didelį būrį darbščių ir talentingų atlikėjų, kurių dauguma jau gimė ir augo nepriklausomoje Lietuvoje.
 
image
Kalbėdami apie laisvą žmogų, kūrybingą ir pilietišką visuomenę, visuomet minime ir knygą. Spausdintas žodis buvo, yra ir išliks viena reikšmingiausių kultūros sklaidos priemonių, mūsų tapatybės pagrindu. Todėl esame visi atsakingi už knygos ateitį. Turime pasistengti, kad knyga būtų prieinama kiekvienam.
 
image
Lietuva ir kūryba – vienareikšmiai žodžiai. Nuo neatmenamų laikų mūsų protėviai kūrė valstybę, puoselėjo savąjį kraštą. Tai kasdien darome ir mes. Simboliška, kad kasmet Vasario 16-ąją pagerbiame ir sveikiname Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus. Asmenybes, įkūnijančias mūsų tautos kūrybines galias. Džiugu, kad jūs visi savo veikla liudijate įvairovę, įtvirtinate tęstinumą.
 
image
Mieli Lietuvos žmonės, gerbiamieji svečiai! Šią dieną prieš 92-jus metus dvidešimt Tautos šviesuolių pasirašė nepaprastai svarbų dokumentą - Vasario 16 – osios Nepriklausomybės aktą. Jis skelbė, kad Lietuvos Taryba atstato nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje ir tą valstybę atskiria nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis.
 
image
Šiandieną mes pagerbiame taurius nūdienos kūrėjus, kurie, negailėdami pastangų, talento ir ryžto, savo darbais stiprina valstybę ir įprasmina laisvę. Jų veikla mums visiems paliudija, kad laisvė ir valstybė nėra baigtinės sąvokos, kad kiekviena diena - naujas iššūkis, naujas etapas laisvės ir Tėvynės kelyje.
 
Informacija atnaujinta: 2014-12-17 10:01

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79374292

Šiandien apsilankė: 6031

Dabar naršo: 121

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.