EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

image
Sveiki, Lietuvos kariai! Gerbiami šios šventės dalyviai! Šiandien mes minime iškilmingą datą - nepriklausomos Lietuvos ginkluotųjų pajėgų sukūrimo metines.
 
image

Šiandien minime labai iškilmingą datą - 1918 m. lapkričio 23 d. buvo išleistas pirmasis įsakymas sukurti nepriklausomos Lietuvos ginkluotąsias pajėgas. Tačiau Lietuvos kario dvasia gimė kur kas anksčiau - tūkstantmetės Lietuvos istorijoje, garbingiausiuose mūšiuose už savo žemę, savo idealus, savo vėliavą. Patriotizmas, drąsa, ištikimybė buvo perduodami iš kartos į kartą. Jų vedami, mūsų savanoriai laimėjo Giedraičių kautynes, kovojo mūšiuose už nepriklausomą Lietuvą, dalyvavo pokario partizanų pasipriešinime, televizijos bokšto ir Seimo gynyboje.

 
image

Visų Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai sveikinu Jus Nepriklausomybės dienos proga! Labai malonu šią dieną būti čia, Varšuvoje, ir džiaugtis bei švęsti kartu su Jumis.

 

 
image

Lietuva - kūrybiška ir imli naujovėms valstybė. Tokia yra mano ateities vizija. Turime tapti kūrybingais novatoriais ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Tokiai Lietuvai sukurti reikės kiekvieno žmogaus pastangų. Lietuvos ekonomikos augimas, socialinė gerovė ir piliečių pasididžiavimas savo šalimi priklausys nuo mūsų naujoviškų idėjų ir gebėjimo jas kūrybiškai įgyvendinti.

 
image

Šiandien Jūs prisiekėte garbingai vykdyti teisingumą ir ginti žmogaus teises bei laisves. Ši misija - kilni ir įpareigojanti. Nuo Jūsų tiesiogiai priklausys žmonių likimai, taip pat tai, kaip visuomenė pasitikės teismais, o kartu - ir valstybe bei jos institucijomis.

 
image
Ne veltui susirinkome čia, Konstituciniame Teisme, kurio priedermė yra garantuoti Konstitucijos viršenybę teisės sistemoje. Pagarba valstybei prasideda nuo kertinių jos nuostatų gerbimo. Konstitucija – tai pamatinių mūsų nuostatų rinkinys, kurio esmė - valstybės ir tautos gerovės užtikrinimas. Konstitucija skelbia žmogaus teisių ir laisvių prioritetą, jų pripažinimą ir gerbimą, atvirą piliečių visuomenę.
 
image

Džiaugiuosi, kad realizuota dar 2007 m. Lietuvos pasiūlyta iniciatyva - sukviesti ne tik ASEM, bet ir kitų šalių transporto ir logistikos kamieną sudarančius partnerius aukščiausiu lygiu ir susodinti juos prie vieno stalo. Iki šiol ASEM suburdavo užsienio reikalų, ekonomikos, finansų, kultūros ministrus ir žinovus, o štai dabar pradedame naują jos veiklos etapą. Pas mus, Lietuvoje, susirinko žymiausi Europos ir Azijos transporto atstovai. Ši iniciatyva nebūtų galima be visų ASEM narių iniciatyvos ir paramos, ypač be aktyvios Kinijos, kuri kartu su Lietuva yra šio renginio šeimininkė.

 
image

Per istorines negandas ir sunkumus iki mūsų dienų atėjusią paguodos, supratimo ir meilės viltį žmonės įkūnydavo religiniame mene. Vertindami šio meno lobyną, mes surandame ir iškilių to meto menininkų darbus, ir paprasto žmogaus bažnytiniame mene išreikštą norą gyventi, išlikti, sulaukti atjautos. Visada bažnyčia buvo didžioji meno mecenatė ir per šimtus metų sukaupė neįkainojamus meno turtus. Be jokios abejonės, jie puikiai atsiskleis šiems kūriniams geriausiai tinkančioje erdvėje - Šv. Mykolo bažnyčioje. Čia meno vertybės bus apsaugotos ir prieinamos visiems - Lietuvos žmonėms ir Lietuvos svečiams.

 
image

Nuoširdžiai sveikinu Jus profesinės šventės - Angelų sargų dienos - proga. Ištikus bėdai ar nelaimei, mes kreipiamės į Jus. Jūs kiekvieną dieną akis į akį susiduriate su visuomenės skauduliais. Galima būtų išvardinti šimtus atvejų, kai Jūs išgelbėjote gyvybę, užkirtote kelią nusikaltimui ar padėjote jį išaiškinti, sulaikėte pavojingus nusikaltėlius, kontrabandininkus, kitus įstatymo pažeidėjus. Atsakingas, o kartais ir labai pavojingas Jūsų darbas ne visuomet susilaukia dėkingumo ir deramo įvertinimo.

 
image
Šiandien tarptautinė bendruomenė siekia įveikti tokius iššūkius, kokių Jungtinių Tautų kūrėjai prieš šešiasdešimt penkerius metus negalėjo net įsivaizduoti. Tačiau esminiai principai, kuriais vadovaujasi Jungtinės Tautos, nepasikeitė. Kolektyvinis saugumas ir gerovė, žmogaus teisių apsauga – visa tai, kaip ir prieš šešis dešimtmečius yra JT veiklos prioritetas. Jungtinių Tautų narės, didelės ir mažos šalys, kurių atstovai čia susirinko, turi bendrą pareigą – ginti ir puoselėti JT Chartijoje įtvirtintus idealus.
 
Informacija atnaujinta: 2014-12-17 10:01

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79960839

Šiandien apsilankė: 1075

Dabar naršo: 111

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.