EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

image

Gerbiamieji, Kiekvienais metais rugsėjo mėnesį minime žydų genocido aukų atminimo dieną. Prisimename įvykius, nuo kurių praėjo jau daugiau nei pusė amžiaus - tačiau jie tebelieka tokie pat skaudūs ir sukrečiantys. Nepaprastai sunkus išbandymas, tekęs žydų tautai liudija, kad kiekvienos tautos paniekinimas, persekiojimas ir naikinimas–neatleistinas nusikaltimas. Kai paniekinama žmogaus teisė gyventi–paniekinamas pats žmogiškumas.

 
image

Žinioms klestėti reikia laisvės. Todėl simboliška, kad šiandien, rugsėjo 1- ąją, švenčiame ne tik mokslo, bet ir Laisvės dieną. Jau šešiolika metų, kai mūsų šalyje nėra okupacinės kariuomenės. Žinios - tai laisvė. O laisvė - tai žinios. Jos atveria prasmingą ateitį.

 
image
Jau trečią kartą pasirenkate Lietuvą, buvusią savo Tėvynę, žemę, kurią mylite ir kuriai norite skirti dalelę savo širdies ir savo darbų.
 
image

Baltijos kelias, grįstas širdimis, buvo ir vedė ne tik į laisvę, bet ir į žmogaus bei visuomenės išsivadavimą. Į jį stojusios trys Baltijos sesės apstulbino pasaulį pilietiniu brandumu ir laisvės troškimo jėga. Prieš jį net ginklų žvangėjimas pasirodė esąs bejėgis. Šis kelias paliudijo istorinį teisingumą ir tai, kad tautų laisvė yra neginčijama vertybė. Jis atvėrė parlamentinės kovos už laisvę galimybę mūsų tautoms.

 
image

Šiandien, minėdami Baltijos kelio dvidešimties metų sukaktį, negalime pamiršti to, kas mus į jį atvedė, kuo ir kokie mes atėjome į šį kelią, kas padrąsino ir įkvėpė. Tai visa mūsų laisvės kovų istorija: Žalgirio ir Saulės mūšiai, Giedraičių kautynės, partizanų kovos, Katalikų Bažnyčios Kronikos, Helsinkio grupė, Laisvės Lyga, Sąjūdis, mūsų disidentai ir paprastų, tylių, bet laisvę mylinčių žmonių kova. Tai mus palaikė, suteikė jėgų ir pasitikėjimo stoti į Baltijos kelią. Tai įkvėpė mus, įvairių tautų žmones, stoti prieš ginklais žvanginančią brutalią jėgą.

 
image

Prieš du dešimtmečius nutiestas Baltijos kelias sujungė tris Baltijos valstybes - Lietuvą, Latviją ir Estiją. Stovėdami Baltijos kelyje, visi buvome vieningi ir karštai troškome laisvės ir nepriklausomybės savo valstybėms.

 
image

Ką tik lankiausi Genocido aukų muziejuje, kur mačiau žiaurios praeities įrodymų. Pamačiusi KGB vidaus kalėjimą ir šaudymo kamerą esu sukrėsta.

 
 
image

Džiaugiuosi galėdama kreiptis į Jus ypatinga - naujojo kariuomenės vado inauguracijos ir Lietuvos kariuomenės vėliavos perdavimo - proga. Šiandien Jūsų akivaizdoje iškilmingai prisaikdinamas generolas majoras Arvydas Pocius. Į jo rankas perduodamos kariuomenės vado valdžios regalijos - kariuomenės vado ženklas, skeptras ir kariuomenės vėliava.

 
image

Esu čia, nes tokia buvo jūsų valia ir mano apsisprendimas. Prisiekiau Tautai ir esu pasiryžusi visas jėgas skirti Lietuvos žmonių gerovei.

 
Informacija atnaujinta: 2014-12-17 10:01

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79960862

Šiandien apsilankė: 1098

Dabar naršo: 113

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.