EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

image
Gerbiamieji kolegos, yra du dalykai, kuriuos norėčiau pabrėžti prieš prasidedant šiai ceremonijai. Pirma, po akimirkos visi tapsime liudininkais, kad Rytų partnerystė veikia. Asociacijos sutartys, kurias ketiname parafuoti su Moldova ir Gruzija, sutartys dėl palengvinto vizų režimo su Azerbaidžanu, pamatinis susitarimas dėl dalyvavimo ES misijose su Gruzija - tai apčiuopiami rezultatai, kuriuos davė mūsų didelės pastangos per pastaruosius kelerius metus.
 
image
Ponios ir ponai, nuo pat susikūrimo 1950-aisiais Europos Sąjunga buvo vertybių sąjunga ‒ tuo ji iš esmės skiriasi nuo bet kurio kito ekonominio ar prekybos susitarimo visame pasaulyje. Europiečiai niekuomet neabejoja tokiais dalykais kaip žmogaus teisės, laisvi rinkimai ir laisva žiniasklaida, įstatymų viršenybė ir pliuralistinė visuomenė ‒ tai pagrindas, kuriuo grindžiami žmonių santykiai ir šalių bendradarbiavimas.
 
image
Mielieji, vos po kelių dienų prasideda Adventas. Tuoj pat minėsime ir Tarptautinę neįgaliųjų dieną. Šiuo laikotarpiu ypač verta prisiminti, kokia svarbi ir reikalinga yra nuoširdi bendrystė, suteikianti pasitikėjimo ir suartinanti mus visus. Lietuva - tai mes visi. Be išimčių. Šiandien čia susirinkę iš visos šalies, esate stipri bendruomenė.
 
image
Gerbiami Lietuvos Respublikos piliečiai, sveikinu Jus visus Kariuomenės dienos proga! Minime 95-ąsias Lietuvos kariuomenės įkūrimo metines. Lietuvoje visada buvo drąsių žmonių, kurie narsiai gina šalį. Šiandien džiaugiamės, kad Lietuvą saugo ir stipriausias karinis aljansas pasaulyje.
 
image
Gerbiami konferencijos dalyviai, sveiki atvykę į Vilnių! Mokslo vaidmuo suvokiant pasaulį, kuriame gyvename, yra svarbus. Mokslininkai labai prisideda prie ekonominio ir kultūrinio šalių vystymosi ir jų gerovės. Ilgus šimtmečius moterys ir mokslas buvo nesuderinamos priešingybės. Akademinis pasaulis tvirtai laikėsi įsitikinimo, kad mokslo keliu pajėgūs žengti tik vyrai. Iš pirmo žvilgsnio galėtų atrodyti, kad šiandien nelygybės problema jau išspręsta. Tačiau profesiniai lyčių stereotipai, korupcinės karjeros galimybės - vis dar gajūs dalykai. Faktai atskleidžia realų moterų įsitraukimą į mokslo sritis ir jų galimybes siekti akademinės karjeros.
 
Gerbiami konferencijos dalyviai, sveikinu Jus visus Tarptautinės neįgaliųjų dienos išvakarėse susirinkus Vilniuje - šį pusmetį Europos Sąjungai pirmininkaujančios Lietuvos sostinėje. Jūs atstovaujate žmonėms, turintiems negalią - 80-čiai milijonų Europos gyventojų, trokštančių būti visaverčiais ir visateisiais savo valstybių piliečiais.
 
Gerbiamieji konferencijos dalyviai, nėra lietuvio, kuris neturėtų ryšio su kaimu. Jei patys negyvenome kaime, tai tikrai turime ten giminių, artimųjų ar bičiulių. Juk mūsų tėvų ar senelių gimtinė buvo kuris nors Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ar Žemaitijos kaimas. Kaimas - tai lietuvybės šaknys, ant kurių iškilo Lietuva. Šiandien noriu nuoširdžiai pasidžiaugti ir padėkoti už Jūsų liudijimą, kad kaime galima gyventi, dirbti ir būti laimingam.
 
Gerbiamasis Generalini Sekretoriau, Gerbiamieji ambasadoriai, džiaugiuosi turėdama garbės šiandien kreiptis į Jus. Jau daugiau kaip dešimt metų Lietuva siekia tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare - tai strateginis mūsų šalies tikslas. Gegužės mėnesį priimtas EBPO Tarybos sprendimas pakviesti Lietuvą pradėti derybas dėl narystės yra ne tik teigiamas mūsų pastangų įvertinimas, bet ir padrąsinimas bei paskata nuveikti dar daugiau.
 
image
Gerbiamasis Prezidente, dėkoju Jums už kvietimą. Nuoširdžiai sveikinu Jus ir visus susirinkusiuosius 95-ųjų Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo metinių proga. Tie metai ypač svarbūs ir savo valstybingumą atkūrusiai Lietuvai. Dvi modernios valstybės pradėjo savarankiškus savo kelius. Tie keliai susikirto ir išsiskyrė, bet štai jau daugiau nei du dešimtmečius einame greta koja kojon.
 
image
Ponios ir ponai, sveiki atvykę į Vilnių, į ketvirtąjį metinį ES Baltijos jūros regiono strategijos forumą. Tai vienas svarbiausių Lietuvos pirmojo pirmininkavimo ES Tarybai renginių. ES Baltijos jūros regiono strategija - naujas tarpvalstybinio bendradarbiavimo tiek Baltijos jūros regione, tiek visoje Europos Sąjungoje etapas.
 
Atgal| 1 2 3 ... 5 6 7 8 9 ... 33 34 35 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2014-12-17 10:01

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79960709

Šiandien apsilankė: 945

Dabar naršo: 116

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.