EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės kalba Bažnytinio paveldo muziejaus atidarymo proga


Mielieji šios iškilmingos inauguracijos dalyviai,

 

Lietuvai švenčiant Tūkstančio metų jubiliejų ir Vilniui esant Europos kultūros sostine, Bažnytinio paveldo muziejaus atidarymas išties praturtina svarbių visai Lietuvai įvykių plejadą.


Per istorines negandas ir sunkumus iki mūsų dienų atėjusią paguodos, supratimo ir meilės viltį žmonės įkūnydavo religiniame mene. Vertindami šio meno lobyną, mes surandame ir iškilių to meto menininkų darbus, ir paprasto žmogaus bažnytiniame mene išreikštą norą gyventi, išlikti, sulaukti atjautos. Visada bažnyčia buvo didžioji meno mecenatė ir per šimtus metų sukaupė neįkainojamus meno turtus. Be jokios abejonės, jie puikiai atsiskleis šiems kūriniams geriausiai tinkančioje erdvėje - Šv. Mykolo bažnyčioje. Čia meno vertybės bus apsaugotos ir prieinamos visiems - Lietuvos žmonėms ir Lietuvos svečiams.


Labai svarbu, kad Bažnytinio paveldo muziejus didelį dėmesį planuoja skirti edukacinei ir kultūrinei veiklai. Lankytojai turės progą išvysti ir suvokti estetinę, istorinę ir liturginę eksponatų vertę. Eksponatai nedulkės lentynose, jie bus naudojami pagal savo paskirtį, religinėms apeigoms. Taip žmonėms bus suteikta galimybė matyti juos veikiančius ir suvokti bažnyčios ir krikščionių bendruomenės kelią Lietuvos istorijoje. Ši istorija neatsiejama nuo visos Europos kultūros raidos. Tai liudija eksponatai, sukurti įvairiose Europos šalyse.


Nuoširdžiai dėkoju tiems, kurie net siautėjant nepalankiausiems įvairių politinių laikotarpių vėjams, rizikuodami ne tik savo gerove, bet gal net gyvenimu, išsaugojo šį Lietuvos lobyną.


Vilniaus kurijos ir kardinolo Audrio Juozo Bačkio iniciatyva gražiai bendradarbiauta su Lietuvos muziejais, bažnyčiomis, Kelno arkivyskupijos meno specialistais, Vilniaus miesto savivaldybe, valstybės kultūros bei meno institucijomis. Linkiu, kad muziejaus lobyną praturtintų ir privačių kolekcininkų bei mecenatų indėlis.


Bažnytinio paveldo muziejus papildys Vilniaus muziejų galeriją, kaip reikšminga Lietuvos kultūros paveldo dalis. Lankytojams nuoširdžiai linkiu pasisemti kuo daugiau meilės ir vilties, sukauptos šioje erdvėje.

2009-10-18, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė
 

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79347601

Šiandien apsilankė: 2051

Dabar naršo: 253

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.