EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Prezidentės D. Grybauskaitės kalba įteikiant Valstybės apdovanojimus Lietuvos valstybės dienos proga

Gerbiami iškilmių dalyviai ir svečiai,


Šią reikšmingą tautai dieną, kuomet buvo karūnuota Lietuva, susirinkome pagerbti iškilių mūsų šalies ir užsienio žmonių, kurie svariai prisidėjo ugdant pilietiškumą, skleidžiant mokslo, meno bei žmogiškumo idėjas ir
įtvirtinant Lietuvą pasaulyje.


Valstybės kūrimas - nesibaigiantis. Jame - ne tik praeitis, bet ir iškiliausi dabarties darbai, kurių dėka nuo mūsų istoriškai tolstantis valstybės įkūrimas priartėja ir mes visa savo esybe pajuntame valstybės kūrimo džiaugsmą ir prasmę.


Jūs suteikiate mums galimybę dar kartą pasitikrinti save ir savo pilietiškumą. Matydami Jūsų pavyzdį, mes keliame sau vis aukštesnius reikalavimus. Jūs skatinate mus veiklai, įkvepiate ieškojimams, nes savo kūriniais ir darbais aukštinate ir taurinate žmogų, pakylėjate jo dvasią ir negailėdami pastangų, talento ir ryžto, stiprinate valstybę.


Iškilių darbų dėka Lietuva vis labiau vertinama tarptautinėje erdvėje. Tik skleisdama demokratijos idėjas bei atverdama mūsų tautos kūrybinį potencialą, Lietuva tampa atvira, modernia, tolerantiška valstybe. 


Šiandien apdovanojami ir tie, kurie, nepaisydami pavojaus, gelbėjo kitus, elgėsi didvyriškai, gindami didžiausią žmogaus turtą - gyvybę. Išgelbėta gyvybė - tai išgelbėtas pasaulis, išgelbėta ateitis. Nuoširdžiai dėkoju jums už tai.


Visus, šiandien gavusius garbingus Valstybės apdovanojimus, kviečiu ir toliau stiprinti tautos kūrybines ir moralines galias, savo darbais įprasminti viltingą siekį, sutelkiantį mus visus ateities darbams.


Sveikinu jus Valstybės dienos ir Žalgirio mūšio šešiašimtųjų metinių proga ir linkiu drąsos, ryžto ir neblėstančios energijos.

2010-07-06, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 78186226

Šiandien apsilankė: 4090

Dabar naršo: 203

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.