EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės kalba, pasakyta minint Baltijos kelio dvidešimtmetį koncerte Arkikatedros aikštėje

Mielieji Lietuvos žmonės,


Baltijos kelias, grįstas širdimis, buvo ir vedė ne tik į laisvę, bet ir į žmogaus bei visuomenės išsivadavimą. Į jį stojusios trys Baltijos sesės apstulbino pasaulį pilietiniu brandumu ir laisvės troškimo jėga. Prieš jį net ginklų žvangėjimas pasirodė esąs bejėgis. Šis kelias paliudijo istorinį teisingumą ir tai, kad tautų laisvė yra neginčijama vertybė. Jis atvėrė parlamentinės kovos už laisvę galimybę mūsų tautoms.


Prieš dvidešimt metų trijų Baltijos tautų žmonės vieningai siekė taikaus nepriklausomų valstybių atkūrimo ir demokratinės santvarkos, pilietinių teisių, socialinės apsaugos ir ekonominės pažangos. Prasidėjęs nuo Gedimino pilies bokšto Vilniuje, Baltijos kelias tęsėsi ne tik iki Talino, bet tęsiasi iki šios dienos. Jis nesibaigia. Ne tik milijonai žmonių, stovėjusių Baltijos kelyje prieš dvidešimt metų, yra jo dalyviai. Mes visi tuo keliu iki šiol einame.


Baltijos kelias - tai visos Europos, viso pasaulio laisvų žmonių kelias. Prieš dvidešimt metų suteikęs naują laisvės impulsą, jis prisidėjo prie kitų kolonizuotų Europos teritorijų išsilaisvinimo. Šio kelio minėjimas - tai perspėjimas neskaidyti ir neprimesti vergovės laisvoms tautoms.


Baltijos kelias - ne tik tautos vienybės ir taikios kovos už laisvę simbolis. Tai gyvenimo būdas ir dvasinis kamertonas mūsų laisvei, Tėvynės meilei ir pilietiškumui pamatuoti.


Deja, šiame kelyje būna ir duobių, ir nesėkmių, ir skaudžių pamokų, iš kurių reikėtų mokytis. Taip prasmingiausiai paminėtume Baltijos kelio sukaktį. Nes jis - mūsų pilietinės visuomenės, apie kurios stoką dabar taip dažnai kalbama, pasireiškimo etalonas.


Dėkoju visiems buvusiems ir esamiems Baltijos kelio dalyviams. Dėkoju už laisvės sampratos ir jausmo išaukštinimą. Nuoširdžiai sveikinu kiekvieną iš Jūsų ir linkiu toliau vieningai eiti šiuo keliu, kaip ir prieš dvidešimt metų.


Linkiu visiems geriausios ateities, kurią mes galime sukurti visi kartu.

2009-08-23, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė
 

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77504758

Šiandien apsilankė: 4994

Dabar naršo: 229

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.