EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Prezidentės D. Grybauskaitės kalba, pasakyta per Jaunųjų mokslininkų sąjungos geriausių 2009 metų disertacijų autorių pagerbimą

Gerbiamieji mokslininkai ir renginio svečiai,


Šiandien susirinkome pasveikinti geriausių 2009 metais Lietuvoje apgintų disertacijų autorių. Šis jau ketvirtą kartą vykstantis Jaunųjų mokslininkų sąjungos organizuojamas konkursas - graži iniciatyva, stiprinanti ir skatinanti mokslo bendruomenę. Matau Lietuvą kaip išsilavinusių žmonių, kūrybingų idėjų šalį. Prie tokios Lietuvos kūrimo kviečiu prisidėti kiekvieną Lietuvos žmogų, kad mūsų šalyje būtų gera gyventi ir dirbti mums ir mūsų vaikams.


Jūs, jaunieji mokslininkai, esate Lietuvos ateities kūrėjai. Jūsų darbai - atlikti moksliniai tyrimai - būtini valstybei.

 

Pagrindinis šalies klestėjimo variklis yra kūrybingi, išsilavinę žmonės. Lietuva turės ateitį, jei investuosime į jaunimą, švietimą ir į mokslą. Mokslininkų talentus turime ne tik atrasti ir branginti, bet ir visokeriopai tobulinti. Kurdami Lietuvą, kurioje dirbtų ir gyventų mokslo lyderiai, turime pasirūpinti, kad jaunieji mokslininkai dirbtų Lietuvai. Pasaulinio lygio mokslininkais galima tapti ne tik svetur.


Būtina skatinti studentų mokslo draugijas, remti jaunuosius šalies mokslininkus, sudaryti sąlygas jų novatoriškoms idėjoms įgyvendinti.


Itin svarbu tai, kad milijardines europinių fondų lėšas nuspręsta investuoti į mokslą ir studijas. Modernizuojama universitetų, mokslinių institutų ir laboratorijų infrastruktūra bei įranga. Kuriami integruoti mokslo, studijų ir verslo centrai (slėniai). Būtina, kad slėniai taptų tarptautinio lygio žinių ekonomikos branduoliais, kurie leistų mums būti konkurencingais globalioje technologijų rinkoje ir spręsti svarbiausias mokslo problemas.


Visiems Lietuvos mokslininkams linkiu naujų kūrybinių idėjų, susitelkimo, atradimų ir iškilių darbų, stiprinančių mūsų Tėvynę.


Ypač nuoširdžiai sveikinu mokslinės bendruomenės sprendimu išrinktus jaunųjų mokslininkų konkurso laimėtojus ir linkiu jiems dar ambicingesnių darbų bei idėjų. Tikiuosi, kad šis pripažinimas bus Jums paskata siekti pasaulinio lygio mokslo rezultatų. Geros Jums visiems kloties.

 

 

2010-04-08, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77766307

Šiandien apsilankė: 6135

Dabar naršo: 272

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.