EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Prezidentės D. Grybauskaitės kalba teikiant apdovanojimus Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos proga

Gerbiamieji,


Šią kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną mes susirinkome, kad pagerbtume partizanus, iškilius kovotojus, Lietuvos karius.


Valstybė ir kariuomenė - neatsiejamos sąvokos. Kuriantis valstybei, atsiranda būtinybė ginti ją nuo priešų. Lietuva jau Mindaugo, Gedimino, Vytauto ir kitų valdovų - to meto žymių karvedžių - rūpesčiu išugdė vieną galingiausių kariuomenių Europoje. Savo protėvių kovos dvasia mes didžiuojamės ir šiandien.


Kaip ir pirmųjų savanorių, atkūrusių Lietuvos kariuomenę ir apgynusių Tėvynę.


Praradus Nepriklausomybę, lietuvis karys neatsisakė kovos už laisvę. Pokario metu susiformavę partizanų būriai išaugo į didelius junginius - visą Lietuvą apimančią karinę struktūrą. Partizanų kariniai gebėjimai ir pasiaukojama kova dėl nepriklausomybės atsiskleidė tūkstančiuose susirėmimų ir kautynių su kur kas gausesnėmis karinėmis okupantų pajėgomis.


Daugiau kaip dvidešimt tūkstančių lietuvių žuvo su ginklu rankose arba buvo nukankinti.


Šie skaudūs praradimai buvo reikšmingi ir prasmingi, nes Lietuvoje buvo pristabdyta asimiliacija ir tautinio identiteto naikinimas. Partizanai parodė pasauliui, kad savanoriškas Lietuvos įsijungimas į SSRS yra mitas. Tai paskatino laisvojo pasaulio valstybes nepripažinti Lietuvos okupacijos ir sustiprino pogrindinį laisvės judėjimą. Partizanai laimėjo pagrindinį mūšį - dvasinę pergalę ateičiai, nes tik kovojanti tauta nežūva ir išlieka.


Šiais metais Lietuva švenčia savo nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį. Tačiau jis nebūtų įsivaizduojamas be praeityje vykusių kovų už laisvę ir vardan jos paaukotų gyvybių.


Svarbu, jog dabartinis jaunimas, pasiryžęs tarnauti Lietuvos kariuomenėje, perimtų šią laisvės kovų dvasią, kad, iškilus grėsmei, neabejodami stotume už Lietuvos laisvę.


Šiandien, apdovanodama kovotojus už Lietuvos laisvę, sveikinu visus, puoselėjančius ir saugančius garbingus Jų iškovojimus. Siekiant didelių tikslų Lietuvos labui tegu visada mus lydi didi kario dvasia ir meilė Tėvynei.

2010-05-14, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77766176

Šiandien apsilankė: 6004

Dabar naršo: 236

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.