EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Baltijos plėtros forume

Gerbiamieji Baltijos plėtros forumo dalyviai ir svečiai,

 

Sveikinu Jus, gausiai susirinkusius Vilniuje. Tai patvirtina, kad mus sieja ne tik Baltijos jūra, bet ir bendros problemos, bendri iššūkiai ir, neabejoju, bendra sėkmė! Susirinkę tokiu aukštu lygiu, galėsime ne tik išryškinti ir aptarti problemas, bet ir priimti reikiamus sprendimus, kurių atidėlioti negalime.


Energetika, jūra, inovacijos, konkurencingumas - tai esminiai žodžiai, kurie geriausiai apibūdina Baltijos jūros regiono ypatumus bei iššūkius ir nurodo glaudaus bendradarbiavimo kryptis.

Sakydama bendradarbiavimas, turiu omenyje regiono vyriausybių, privataus verslo ir vyriausybių bei verslo bendrą darbą.


Trys Baltijos šalys visame Baltijos jūros regione labai kenčia dėl energetinės izoliacijos. Baltijos energetikos rinkos sukūrimas - vienas svarbiausių tikslų siekiant išsiveržti iš izoliacijos. Svarbų procesą jau pradėjome, atverdami energetikos rinką konkurencijai bei investicijoms ir, žengdami šiuos žingsnius, sulaukėme ES pritarimo strateginiams infrastruktūros projektams. Nuo 2010 metų sausio 1 d. Lietuvoje veikia elektros energijos birža. Pradėjome elektros jungčių su Lenkija ir Švedija parengiamuosius darbus, rengiamės Lietuvoje statyti naują atominę elektrinę.


Kadangi Lietuvoje nėra veikiančios dujų rinkos, dujų kainos yra 38 procentais didesnės negu Vokietijoje. Imamės priemonių šiai padėčiai keisti. Tai Europos Sąjungos 3-iojo energetikos paketo įgyvendinimas, nauja dujotiekio jungtis su Lenkija ir suskystintų dujų terminalas Klaipėdoje. Be ryžtingų veiksmų tradiciniuose energetikos sektoriuose, privalome aktyviau plėtoti alternatyviąją energetiką.


Baltijos jūra yra mūsų pasididžiavimas, identiteto dalis. Kartu tai ir pati jautriausia, lengviausiai pažeidžiama jūra. Jos trapiai ekosistemai iškilęs didžiulis pavojus dėl nepaprastai intensyvios ekonominės veiklos.


Raginu visas regiono valstybes suvienyti ne tik politines pastangas, bet ir materialinius išteklius mūsų Baltijai išsaugoti: pradedant nuo per karus paskandintų sprogmenų ir amunicijos neutralizavimo, baigiant retų gyvūnijos ir augalijos rūšių apsauga. Svarbus renginys šia tema vyko Helsinkyje šių metų vasario mėnesį.


Esu tikra, jog, tęsdami šią iniciatyvą ir subūrę regiono mokslo bei tyrimų jėgas, pritraukę verslą, galime ir privalome tapti centru, visai Europai ir pasauliui skleidžiančiu naudingą patirtį, kaip gelbėti kitas jūras.


Europos Sąjunga yra patvirtinusi Baltijos jūros regiono plėtros strategiją. Tai labai reikalingas ir svarbus žingsnis, rodantis, jog šis regionas turi didžiulį potencialą.
Tai kartu ir įpareigojimas rinktis modernų, šiuolaikišką plėtros kelią, grįstą pažangiausiomis technologijomis ir inovacijomis.
Simboliška, kad šiemet čia pirmą kartą Baltijos plėtros forumas ir Baltijos jūros valstybių vyriausybių vadovų susitikimas vyksta kartu ir viename mieste. Esu tikra, kad šis faktas padės dar geriau suprasti vieniems kitus ir sustiprins mūsų bendrą siekį - kad Baltijos jūros regionas stiprėtų, kaip glaudžiausiai bendradarbiaujantis, labiausiai klestintis ir konkurencingiausias Europos Sąjungos regionas, kuriame ne tik jauku gyventi kiekvienam žmogui, bet ir netrūksta iniciatyvų imtis verslo.


Linkiu vaisingų diskusijų ir kuo geriausios sėkmės forumo darbe!

2010-06-01, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77766173

Šiandien apsilankė: 6001

Dabar naršo: 236

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.