EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Kalbos

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba suteikiant leitenanto laipsnius Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams

Gerbiamieji kariai, šventės svečiai,
brangūs Lietuvos kariuomenės leitenantai,


Šiandien Jums, septynioliktajai Lietuvos karo akademijos kariūnų laidai, iškilmingai buvo suteiktas pirmasis Lietuvos karininko laipsnis. Šiandien tapote leitenantais, pėstininkų būrio vadais. Šiandien Jums prasideda tikroji kario tarnyba, kuri yra išskirtinė - ji kitokia.


Jums valstybė patikėjo pareigą tapti profesionaliais, ryžtingais ir dorais Lietuvos gynėjais. Jums Tėvynė patikėjo naštą būti atsakingais ir pagarbos vertais lyderiais. Tai yra be galo sunku, tam neužtenka vieną kartą įgyti profesinių žinių. Turėsite mokytis kiekvieną dieną ir iš viršininkų, ir iš pavaldinių; imti patirtį iš kiekvienos situacijos, kiekvieno sprendimo; kaupti išmintį; neleisti sau pamiršti, kokiu tikslu Jus puošia karininko antpečiai, ko iš Jūsų tikimės ir kodėl mes Jumis tikime.


Kiekvieną tarnybos dieną skirti „Tėvynės labui" yra milžiniškas įsipareigojimas. Tai bus ne tik Jūsų darbas, bet visas gyvenimas, Jūsų misija. Tam privalėsite atiduoti daugiau nei gausite - save, savo laiką, gabumus, ištvermę ir energiją. Už pasirinkimą eiti kario keliu sulauksite žmonių pagarbos ir padėkos, teisės tuo didžiuotis. Tai - garbingas ir teisingas pasirinkimas.


Jūsų atsakomybėje bus ne tik kiti kariai, bet ir mūsų valstybės laisvė. Kardas, kuriuo paliečiau Jūsų pečius, teprimena Jums, kad esate narsių Lietuvos karžygių pasekėjai; tų, kurie kardu gynė mūsų protėvių kraštą.


Dėl mūsų žmonių saugumo ir gerovės Lietuva prisideda prie tarptautinės taikos užtikrinimo. Dalis šių nelengvų, bet svarbių įsipareigojimų guls ir ant Jūsų pečių. Kai kuriems teks drauge su Sąjungininkų kariais dalyvauti misijose toli nuo Lietuvos sienų.


Brangūs Lietuvos karininkai, nuoširdžiai sveikinu Jus pirmojo laipsnio suteikimo proga ir linkiu, kad jaunatviškas entuziazmas taptų atkakliu ryžtingumu, o įgytos karo mokslo žinios - profesionalumu.


Linkiu Jums pateisinti mūsų pasitikėjimą ir didžiulius lūkesčius. Sėkmės tarnaujant Tėvynės labui.

 

2010-07-02, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 78186396

Šiandien apsilankė: 4260

Dabar naršo: 235

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.