EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Interviu spaudoje

image
Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Europos Sąjunga „negali" svarstyti sankcijų švelninimo Rusijai, kuri, Prezidentės teigimu, tęsia „atvirą karinį puolimą" prieš Ukrainą. „Rusijos „imperialistiniai" vadovai kalti dėl kraujo liejimo Rytų Ukrainoje", - teigė Grybauskaitė interviu ketvirtadienį Davose, Šveicarijoje, kur ji aptarė saugumo situaciją su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka.
 
image
Energetika visada buvo ir bus susijusi su geopolitika. Jeigu turite patikimų partnerių - puiku. Pavyzdžiui, Rusija pareiškė, kad netieks dujų per Ukrainą. Per dvejus metus Ukraina bus atkirsta nuo dujų ir negalės jų gauti be papildomų Europos investicijų.
 
image
Dalia Grybauskaitė pabrėžia, kad darydama sprendimus ir keldama reikalavimus valdančiajai daugumai turi rasti balansą tarp to, ką valstybei būtina daryti, ir to, kaip atremti įtakas iš išorės.
 
image
„Lietuva galės išgyventi be Rusijos dujų, kai netrukus pradės veikti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas, taip ji perbraižys Baltijos valstybių energetikos žemėlapį", - antradienį teigė Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Planuojama, kad plaukiojantis SGD importo terminalas Klaipėdos uoste pradės veikti spalio 27 d., panaikindamas Rusijos „Gazprom" monopoliją tiekti dujas ir izoliaciją nuo pasaulinių dujų rinkų. 2015 m. pradžioje bus atlikti terminalo testavimo darbai ir po jų turėtų prasidėti komercinis dujų tiekimas.
 
image
Rusijos Prezidento Vladimiro Putino agresija Ukrainoje kursto baimę, kad po jos eilė ateis trims Baltijos valstybėms, kurios yra NATO narės. Apie tokią grėsmę pokalbyje su „The Washington Post" žurnaliste Lally Weymouth šią savaitę prasitarė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
 
image
Penktadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė aplankys Jurbarką, švenčiantį 755 metų sukaktį. Šia proga Prezidentė maloniai sutiko atsakyti į „Šviesos" klausimus.
 
image
Prezidente, kaip vertinate Rusijos vakar paskelbtas sankcijas? Mums į tai reaguoti reikėtų labai ramiai. Vienokia ar kitokia reakcija buvo tikėtina. Mes iki galo dar nežinome, kokia bus blokada, - visuotinė ar dalinė, kokioms šalims ir kaip ji bus taikoma. Bet tokia reakcija buvo tikėtina. Ši reakcija pažeidžia visus tarptautinius, taip pat ir Rusijos prisiimtus, įsipareigojimus, Pasaulio prekybos organizacijos taisykles.
 
image
Pasak Lietuvos Prezidentės, Europa turėtų paskelbti ginklų embargą Rusijai, o Prancūzija - atšaukti karo laivų pardavimą šiai šaliai. „Iškeisti saugumą į pelną yra pavojinga", - vakarykščiame interviu Vilniuje teigė Dalia Grybauskaitė, ragindama uždrausti karinių technologijų ir ginklų pardavimą Rusijai po „Malaysia Air" lėktuvo katastrofos. Prancūzija tvirtina pristatysianti pirmąjį „Mistral" klasės laivą spalį, nes jis jau pastatytas ir už jį jau buvo sumokėta, tačiau jai gali tekti truputį palaukti. Šiandien ES aptars griežtesnių sankcijų taikymą Rusijai.
 
image
- Kokia yra euro nauda Lietuvos ekonomikai? - Ekonominė prasmė yra labai svarbi Lietuvai, todėl kad Lietuvos ekonomika maža ir atvira, labai integruota į Europos Sąjungą. Mūsų pagrindiniai prekybos partneriai yra būtent euro zonos šalys. Ir, turint galvoje, kad de facto mes visą šį laiką po valiutų valdybos modelio įvedimo turėjome eurą, tai yra litas buvo susietas fiksuotu kursu su euru, visos šios priežastys lemia, kad ekonomiškai mums euro įvedimas buvo nulemtas.
 
image
Europa pamina savo vertybes ir atsisako saugumo dėl pelno, o tai leidžia Rusijai veikti pagal principą „pirk ir valdyk“. Taip interviu LRT radijui teigia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
 
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 13 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2015-01-27 15:51

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 80410373

Šiandien apsilankė: 6334

Dabar naršo: 147

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.