EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Interviu spaudoje

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės interviu Vilkaviškio rajono laikraščiui „Santaka“

Koks Prezidentės vizito tikslas į mūsų kraštą, ar tai kokių nors kelionių po šalį dalis?


Vizitas į Suvalkiją - darbo vizitų po Lietuvą dalis. Esu sprendimų žmogus, todėl stengiuosi, kad vizitai į šalies regionus nebūtų formalus susitikimas su vietos valdžia ir žmonėmis, o turėtų konkrečią temą ir tikslą, padėtų išjudinti ar rasti būtiniausius šalies gyventojams sprendimus. Skatindama sutelktomis jėgomis ieškoti sprendimų nedarbui mažinti ir žmonių verslumui skatinti, praėjusį mėnesį lankiausi Alytuje. Vizito Suvalkijoje metu noriu atkreipti dėmesį į vietos bendruomenių, ypač kaimiškųjų, įtaką šalies gyvenimui, būtinybę palaikyti iniciatyvius šalies gyventojus, skatinti bendruomeniškumą ir užtikrinti kuo palankesnes sąlygas aktyviems žmonėms pasinaudoti ES parama.


Veiklių žmonių ir bendruomenių gausu visoje Lietuvoje. Vien regioninės žiniasklaidos atstovai pateikė daugybę bendruomeniškumo pavyzdžių apie susitelkusius, veiklius ir išradingus savo krašto žmones, kurie, nelaukdami paraginimo ir nesitikėdami jokio atlygio, randa greitus sprendimus, kaip padėti vieni kitiems greičiau įveikti nedarbą ir skurdą, užtikrinti orią senatvę ir saugią vaikystę, nepalūžti ištiktiems negalios ar patiriantiems smurtą, puoselėti savo krašto tradicijas ir gamtą, ugdyti unikalius savo kraštiečių gebėjimus.


Suvalkijoje stiprių, išradingų, neeilinius projektus įgyvendinančių vietos bendruomenių ypač daug. Darbštūs žmonės ir geri darbai turi būti pastebėti ir tapti pavyzdžiu, kaip gali pasikeisti gyvenimas, jeigu ne dejuosime, o sutelktai dirbsime ieškodami išeičių ir sprendimų. Vietos bendruomenės yra ta jėga, kuri gali įsukti permainas visoje šalyje, todėl jų iniciatyvos turi sulaukti deramo dėmesio ir palaikymo.


Gal turite susidariusi išankstinę nuomonę apie Vilkaviškio rajoną, ką manote apie šį kraštą?

 

Vilkaviškio rajonas pirmiausia siejasi su iškiliausių tautos asmenybių - Vinco Kudirkos ir Jono Basanavičiaus - vardais, su poetų Salomėjos Nėries ir Kazio Bradūno eilėmis, gražiausiais Sūduvos krašto gamtovaizdžiais - Vištyčio ežeru ir Širvinta. Darbščiais, ambicingais, jautriais ir neabejingais savo kraštui žmonėmis garsėjantis rajonas - tai pavyzdys mums visiems, kaip reikia puoselėti savo kraštą ir juo didžiuotis.

Ar susitikimas planuojamas tik su kaimo žmonėmis? Kodėl?

 

Kaimo žmonės daug dirba ir mažai skundžiasi, todėl dažnai nesulaukia deramo valdžios dėmesio. Tačiau žmonių pastangos net ir sunkmečiu nenuleisti rankų, neverkšlenti dėl laikinų sunkumų, o ieškoti išeities, turi būti pastebėtos. Kaimo žmonių sugebėjimas tvarkytis yra įrodymas, kad valstybės ateitis priklauso nuo to, ką kiekvienas savo kraštui duosime, o ne kiek iš jo išpešime. Kokie esame patys, kaip kiekvienas tvarkomės savo kieme, tokia ir valstybė. Veiklūs žmonės visoje šalyje turi sulaukti reikiamos paramos, todėl noriu ir iš kaimo žmonių išgirsti apie jų iniciatyvas ir galimybes.

 

Kaip manote, ar bendruomenių kūrimasis ir gaunami pinigai iš ES patalpoms renovuoti bei kaimų gerbūviui kelti priartins žmones vienas prie kito, ar tam reikėtų kitokių priemonių?

 

Jau priartino. Ten, kur susikūrė stiprios bendruomenės, verda gyvenimas - žmonės mokosi vieni kitiems padėti, patys sprendžia, ko jiems labiausiai reikia, ir bendromis jėgomis ieško būtiniausių sprendimų. Bendruomeniškumo jausmas sustiprina ne tik viltį, kad nieko nėra neįmanoma, bet verčia būti atsakingais už save ir savo kaimyną.


Europos Sąjungos parama suteikia galimybių veikliems žmonėms įgyvendinti savo idėjas ir išspręsti neatidėliotinas problemas. Kaip jomis bus pasinaudota, priklauso nuo mūsų sumanumo, išradingumo ir aktyvumo. Patys žmonės pripažįsta, kad ES parama - akstinas susitelkti ir pradėti veiklą. O išmokus šia parama pasinaudoti, atsiranda galimybė ne tik susitvarkyti bendruomenės namus, bet ir kurti gražesnį ir įdomesnį gyvenimą.


Europinė pagalba kasmet siekia beveik ketvirtį Lietuvos metinio biudžeto. Jeigu jos nebūtų, tikrai būtume blogesnėje, kur kas blogesnėje padėtyje, negu esame. Tačiau ES parama nebus amžina, todėl bendromis valdžios ir pačių žmonių pastangomis privalome ja pasinaudoti šiandien. ES parama gali tapti tvirtu pagrindu, ant kurio bus kuriama ateities Lietuva.


Ką galėtumėt palinkėti Vilkaviškio krašto žmonėms šv. Velykų išvakarėse?

 

Prisikėlimo šventė - vilties metas. Vilkaviškio ir visos Lietuvos žmonėms linkiu tikėti geresne Lietuva, labiau pasitikėti savimi ir vienas kitu. Linkiu didžiuotis savo kraštu ir jo žmonėmis. Tegu Velykų rytas įkvepia naujiems darbams ir atveria naujų galimybių.

Prezidentės spaudos tarnyba

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77326425

Šiandien apsilankė: 150

Dabar naršo: 235

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.