EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Interviu spaudoje

image
Ypač populiari Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmą kartą šalies istorijoje buvo perrinkta į svarbiausią postą valstybėje. Iki šiol nei vienas Prezidentas nebuvo Lietuvos žmonių išrinktas antrai kadencijai. 58-erių metų buvusi Europos Sąjungos komisarė turi juodąjį karatė diržą, o jos reitingai per pastaruosius metus tik didėjo. Ji yra ekonomistė, o iki 2009 m., kai tapo pirmąja moterimi, išrinkta Lietuvos Prezidente, dirbo Lietuvos finansų ministre ir ES biudžeto komisare. Pirmame interviu Indijos žiniasklaidai D. Grybauskaitė „Times of India" žurnalistei Kounteyai Sinhai papasakojo apie savo su Indija susijusius planus ir pasidalijo mintimis apie tai, kodėl daugiau moterų turėtų sekti jos pėdomis politikos srityje.
 
image

Antrosios savo inauguracijos išvakarėse, duodama išskirtinį interviu dienraščiui, šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo tvirta ir užtikrinta. "Per naują kadenciją tikrai bus ryžtingų sprendimų", - pažadėjo Lietuvai.

 
image
Rusijos įvykdyta Ukrainos Krymo regiono aneksija kelia nerimą Rusijos kaimynams nuo Kazachstano pietuose iki Baltijos valstybių šiaurėje. Perrinkta Lietuvos Prezidentė kalbėjo apie savo rytinę kaimynę Rusiją. Lietuvoje liepa yra dainų švenčių metas, kaip ir renginys XV a. Šv. Jonų bažnyčioje. Bet anapus akmenimis grįstos gatvės, baltai dažytuose neoklasikinio stiliaus Prezidento rūmuose Lietuvos Prezidentė Grybauskaitė mato mažai bendro su didžiąja kaimyne rytuose - Rusija. „Dabar matome agresyvią retoriką, agresyvų elgesį, agresyvią propagandą ir informacinius karus", - sako ji.
 
image
Liepos 12 d. Dalia Grybauskaitėantrą kartą kaip šalies vadovė prisieks tarnauti Lietuvai. Ko tikėtis iš antrosios jos kadencijos? Ar keisis prioritetai, santykiai su valdančiosiomis partijomis? Apie tai su prezidente kalbasi IQ politikos redaktorius Tomas Janeliūnas.
 
image
Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dienraščiui „DN" sako, kad Lietuvoje tvyro nerimas, ko po Krymo aneksijos gali imtis didysis Rytų kaimynas. Pasikartojantys kariniai manevrai kaimyniniame Kaliningrade kelia realią grėsmę šaliai.
 
image

Mūsų žurnalo redakcija nuolat kėlė klausimus, susijusius su Lietuvos saugumu, sugebėjimu pasipriešinti karinei, propagandinei ar energetinei Rusijos intervencijai. Tačiau politinės partijos ir verslo struktūros, tarp kurių yra nemažai akivaizdžiai prokremliškų, dažnai sugebėdavo visuomenės dėmesį nukreipti į kitas sritis - taip ne telkė visuomenę ir stiprino valstybę, bet atvirkščiai - skaldė ir priešino. Todėl net šiandien, kai visuomenė sunerimusi dėl Rusijos įvykdytos dalies Ukrainos okupacijos, mums daugiausia nerimo kelia tai, ar Lietuvos politikai sugebės priimti sprendimus, kurie sustiprintų Lietuvos valstybę, jos piliečių saugumą ir gerovę. Apie tai kalbamės su prezidente Dalia Grybauskaite.

 
image
VILNIUS, Lietuva. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pareiškė, kad politinės ir diplomatinės sankcijos būtų efektyvesnės nei ekonominės, šiame etape atsakant į Rusijos veiksmus Ukrainoje. D. Grybauskaitė, duodama interviu po susitikimo su Jungtinių Amerikos Valstijų viceprezidentu Joe Bidenu ir prieš išvykdama į Briuselį, sakė, kad politinio izoliavimo sankcijos ir Rusijos veiklos sustabdymas G8 ar G20 grupėse bus efektyvesnis šiame etape.
 
image
Prezidentė Grybauskaitė teigia, kad Rusija, pradėjusi karinius veiksmus Kryme, net negalvoja apie atsitraukimą ir orumo išsaugojimą.  „Kai kas kalbėjo, kad negalima šiuo metu perspausti Rusijos - tam, kad būtų galima jai neva leisti išsaugoti veidą ir palikti „išėjimo strategiją". Europai reikia išsaugoti veidą, o ne Rusijai - ji nesiruošia saugoti savo veido. Ji seniai jo nebeturi - yra tik Putino veidas", - sakė D. Grybauskaitė interviu LRT televizijos laidai „Teisė žinoti".
 
image
Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsakydama į "Kauno dienos" vyriausiosios redaktorės Žilvinės Petrauskaitės klausimus, pasidžiaugė, kad viešai deklaruoti, jog esi Lietuvos patriotas, tampa madinga ir jauniems. "Svarbiausia, kad tai mūsų jaunimas įrodo ne tik žodžiais, bet ir darbais", - sakė Prezidentė. Duodama interviu "Kauno dienai" Kovo 11-osios išvakarėse D.Grybauskaitė pastebėjo, kad Lietuva gali didžiuotis ne tik aktyviais ir pilietiškais nepriklausomybės vaikais, bet ir visais žmonėmis, kurie savo asmeniniu pavyzdžiu keičia šalį. "Sparčiau judėti į priekį mums dažnai trukdo ir politinės valios bei tęstinumo stoka. Tačiau viskas prasideda nuo konkretaus žmogaus ir nuo jo pastangų sukurti geresnę šalį", - pabrėžė Prezidentė.
 
image
Vargu ar kas nors Europoje labiau susirūpinę stebi kietą Rusijos elgesį per Krymo krizę nei Baltijos šalys - Lietuva, Latvija ir Estija, buvusios Sovietų respublikos turi skaudžios patirties. Todėl Grybauskaitė reikalauja bekompromisio atsako į kaimynės provokacijas.
 
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 13 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2015-01-27 15:51

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79374168

Šiandien apsilankė: 5907

Dabar naršo: 109

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.