EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Interviu spaudoje

image

Strateginės reformos stringa, bedarbių daugėja, žmonių nepasitenkinimas neapgalvotais valdančiosios koalicijos sprendimais didėja, o ir pati valdančioji koalicija braška. Kaip tokią padėtį vertina prezidentė Dalia Grybauskaitė? Ar prisiima už ją atsakomybę ir kokių išeičių siūlo? Galų gale kodėl pati valstybės vadovė, kritikuodama Vyriausybę už negebėjimą visuomenei paaiškinti savo sprendimų, kai kuriais atvejais vangiai aiškina savuosius? Apie tai - "Veido" interviu su prezidente D.Grybauskaite.

 
image
Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako nematanti kitos galimos valdančiosios daugumos, kuri geriau suvaldytų padėtį nei esama Vyriausybė su premjeru A. Kubiliumi priešakyje. Valstybės vadovė teigia tikinti demokratija, bet griežtai kritikuoja Lietuvos politines partijas dėl sustabarėjimo.
 
image
Pilietiški, atsakingi, veiklūs ir bendrų tikslų suvienyti žmonės – šiandien yra ta jėga, kuri gali įsukti permainas visoje šalyje. Turime daugybę bendruomeniškumo pavyzdžių, kai veiklūs ir iniciatyvūs žmonės, nelaukdami paraginimo ir nesitikėdami jokio atlygio, ne tik patys randa greitus sprendimus iš kebliausių gyvenimo situacijų, bet dar ir sugeba padėti kitiems. Tokios iniciatyvos ir bendruomenės turi sulaukti deramo dėmesio ir palaikymo. Būtent tai noriu akcentuoti šio vizito metu.
 
Vizitas į Suvalkiją – darbo vizitų po Lietuvą dalis. Esu sprendimų žmogus, todėl stengiuosi, kad vizitai į šalies regionus nebūtų formalus susitikimas su vietos valdžia ir žmonėmis, o turėtų konkrečią temą ir tikslą, padėtų išjudinti ar rasti būtiniausius šalies gyventojams sprendimus. Skatindama sutelktomis jėgomis ieškoti sprendimų nedarbui mažinti ir žmonių verslumui skatinti, praėjusį mėnesį lankiausi Alytuje.
 
image
Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad šalies narystė Europos Sąjungoje yra pažangos rodiklis švenčiant dvidešimtąsias atsiskyrimo nuo Sovietų Sąjungos metines. „Atsiskyrimas nuo SSRS ir sovietinės represijų sistemos buvo pagrindas, kuriuo remdamiesi, pasiekėme tai, kuo šiandien džiaugiamės. Lietuva yra laisva ir demokratinė valstybė, visavertė ES ir NATO narė“, – Kovo 11-osios išvakarėse sakė Dalia Grybauskaitė, kurią žmonės išrinko vadovauti šaliai dėl jos tvirtos ES biudžeto komisarės reputacijos.
 
image
Išskirtinis Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės interviu „Alytaus naujienoms”. Šiandien Alytuje pirmąkart vieši šalies Prezidentė D.Grybauskaitė. Susitikimuose su verslininkais, vietos valdžios atstovais valstybės vadovė planuoja aptarti nedarbo problemas, kokių priemonių imtasi alytiškių verslumui skatinti, domėtis, ar iniciatyvūs ir verslūs žmonės sulaukia reikiamos informacijos ir paramos, apsilankyti dviejose įmonėse - „Snaigėje” ir „Astroje”. Viešnagės Alytuje išvakarėse Prezidentė atsakė į „Alytaus naujienų” korespondentės Almos Mosteikaitės klausimus.
 
Antoine‘as Jacobas: – Gerbiamoji Prezidente, šias pareigas pradėjote eiti prieš kelis mėnesius. Kokias Jūsų pirmtakų vykdytos užsienio politikos sritis norėtumėte pakeisti? Dalia Grybauskaitė: – Kiekvienas Prezidentas turi savo užsienio politikos viziją. Aš asmeniškai norėčiau pasiekti, kad Lietuva palaikytų darnius santykius tiek su kaimynėmis Rytuose (Rusija ir Baltarusija), tiek su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis narėmis. Ypač siekiu sustiprinti mūsų ryšius su Vakarų Europos šalimis, kadangi pastaruosius penkerius metus Lietuva minėtiems ryšiams skyrė mažai dėmesio.
 
„2010 metais Lietuvos istorijoje simbolizuos realios energetinės ir ekonominės nepriklausomybės, struktūrinių reformų pradžią energetikos, sveikatos apsaugos, švietimo ir socialinėje srityje“, - ne tiek prognozuoja, kiek tvirtina prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tačiau ar valstybės vadovė tebetiki, kad dabartinė Vyriausybė pajėgi išvesti Lietuvą iš krizės ir įgyvendinti tokius ambicingus siekius?
 
image
Šie metai Lietuvai ir visiems šalies gyventojams, iš jų ir panevėžiečiams, buvo ypatingi. Tik laikas galės atsakyti į klausimus, kurie jaudina visus. Visiems neramu, kokie bus kiti 2010 metai, ko laukti iš jų ir ką galime per metus pakeisti. Šiandien „Panevėžio balsas“ skaitytojams siūlo išskirtinį interviu su šalies Prezidente Dalia Grybauskaite, kuri sako: „Kurti kitokią Lietuvą reikia pradėti nuo savęs“.
 

Manęs ne kartą buvo klausiama, ką reiškia, kad tokius svarbius postus - Prezidentės, Seimo Pirmininkės ir finansų ministrės - šiuo metu Lietuvoje užima moterys. Aš juokaudama atsakiau: ,,Mes neturėjome kito pasirinkimo." O jei kalbėtume rimtai, tai iš tiesų šalies politiniame gyvenime atsirado naujas fenomenas - moterys atsidūrė priekinėse ugnies linijose. Ką tai galėtų reikšti? Tiesiog šiuo sunkiu Lietuvai metu pirmiausia didesnę atsakomybės naštą prisiima moterys", - sakė Prezidentė dienraščio "Respublika" preido "Brigita" žurnalistei.

 
Atgal| 1 2 3 ... 7 8 9 10 11 12 13 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2015-01-27 15:51

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79374793

Šiandien apsilankė: 156

Dabar naršo: 588

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.