EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Interviu spaudoje

Naujųjų metų sandūroje Lietuvos ekonomikoje matomi tam tikri stabilizavimosi ženklai. Kokia perspektyva laukia kitais metais - kada galima tikėtis ekonomikos pakilimo ir kada situacijos pagerėjimą realiai gali pajusti valstybės gyventojai?

Ekonomika Lietuvoje tikrai pradės stabilizuotis jau kitų metų pabaigoje, o dar kitų, 2011- ųjų pradžioje, turėtų pasimatyti atsigavimo ženklai.

 
image

Vaikystėje aš, kaip ir visi vaikai, tikėjau kalėdiniais stebuklais. Laukdavau šios dienos labiau nei kitų švenčių, nes Kalėdų naktis man buvo pati paslaptingiausia: kildavo aibė klausimų - kaip į namus įeina Kalėdų Senelis ir kaip jis spėja aplankyti visus vaikus. Dabar Kalėdų paslaptis man įgijo kiek kitokią prasmę - ji virto viltimi, kad daug kas gali pasikeisti į gera; tikėjimu, kad daugybę dalykų galima daryti geriau; žinojimu, kad didžiausia dovana yra ištiesti ranką šalia esančiam ir pasidalyti su juo viskuo, kuo gali...

 
image

„Prašyti žmonių susiveržti diržus ar prašyti pakentėti gali tik tas politikas, kuris pradeda nuo savęs", - išskirtiniame interviu naujienų portalui 15min.lt ir dienraščiui „15min" sakė šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė. Deja, pasak jos, piliečių rinkti politikai savo priedų ir lengvatų susimažinimą paverčia televizijos šou: „Be jokios abejonės, tai matyti yra sunku ir skaudu, ir aš puikiai suprantu žmonių pasipiktinimą".

 
Kalbamės su Dalia Grybauskaite, Baltijos Thatcher, kuri savo realizmu ir netikėtais atsivėrimais Rytams užkariavo recesijos slegiamos Lietuvos simpatijas.
 
image

Artėjant gražiausioms metų švetėms su "Naminuko' skaitytojais savo mintimis ir prisiminimais sutiko pasidalyti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pokalbis su autoritetingiausia šalies moterimi buvo šiltas ir jaukus, lyg Kalėdos...Būtent apie jas ir apie savo vaikystę atvirai ir nuoširdžiai papasakojo Prezidentė.

 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Pareigos jausmas - tai mano gyvenimo stilius". Su Lietuvos Prezidente Dalia Grybauskaite kalbėjomės likus trims dienoms iki Jos pirmojo vizito į Ukrainą. Vilniuje, Prezidentūroje, 13.45 - tiksliai taip, kaip ir buvo susitarta. Lietuvos Prezidentė, kaip Ji pati sako, mėgsta punktualumą. Valstybės vadovės kabinetas yra klasikinio stiliaus, paprastas ir šviesus. Ant sienų kabo valstybės herbas ir muziejinės vertės lietuvių dailininkų paveikslai. Ant stalo - nešiojamasis kompiuteris, šiek tiek dokumentų ir dalelė kalėdinės nuotaikos - žvakių ir jas gaubiančių šakelių bei girliandų kompozicija.
 
Interviu išvakarėse Prezidentė D. Grybauskaitė viešai pareikalavo, kad NATO pagaliau parengtų saugumo planą Baltijos šalims. Iš tikrųjų mūsų šalys jau 5 metus dalyvauja visuose Aljanso renginiuose (arba avantiūrose - kaip kam patinka) - ir ką gauna mainais? NATO nerado laiko parašyti net paprasčiausio plano, užtikrinančio mūsų saugumą. Mes įvertinome naujos Lietuvos Prezidentės humoro jausmą. Dabar lauksime NATO parengto Baltijos šalių saugumo plano. Įdomu, kas bus įtrauktas į „galimų priešų" sąrašą? Bet su Prezidente bus kalbama ne apie tai.
 

"Atrodo, kad šiuo metu Lietuvoje pirmiausia pasirengusios rizikuoti moterys. Man pačiai patinka neramus metas; pernelyg ramus gyvenimas - ne mano stilius, man jis kelia nuobodulį", - Austrijos dienraščio "Die Presse" korespondentei sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

 

„Aš lietuvė. Aš čia gimusi ir užaugusi ir esu, taip sakant, savo tautos bei savo sistemos produktas. Visa mano valstybė investavo į mane - tauta, kaimynai, šeima, mokykla. Mano pareiga atsilyginti už tai", - Estijos dienraščiui "Postimees" sakė Prezidentė D. Grybauskaitė

 

Dalios Grybauskaitės, 53 m., vardas neįtikėtinai taiklus. Neseniai išrinktos prezidentės vardas Dalia lietuviškai reiškia likimą. Geriau apibūdinantį vardą būtų sunku rasti. Nors buvo bandoma: Geležinė Ledi, Lietuvos viltis, Lietuvos Barakas Obama.

 
Atgal| 1 2 3 ... 7 8 9 10 11 12 13 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2015-01-27 15:51

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79131504

Šiandien apsilankė: 1212

Dabar naršo: 111

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.