EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Interviu spaudoje

image
Beveik prieš penkerius metus ką tik išrinkta į Lietuvos prezidento postą Dalia Grybauskaitė davė interviu laikraščių „Verslo žinios" ir Rusijos „Delovoj Sankt Peterburg" žurnalistams. Prezidentė su keliais komandos nariais vos kelias dienas buvo įsikūrusi poroje kabinetų dešiniajame Simono Daukanto aikštės rūmų sparne (teisėtasis rūmų šeimininkas iki p. Grybauskaitės inauguracijos dar buvo Valdas Adamkus).
 
image
Panevėžys paskelbtas šių metų Lietuvos kultūros sostine. Kokių rezultatų gali pasiekti miestas, gavęs tokį titulą? Kokį pėdsaką jis galėtų palikti savivaldybės gyvenime? Panevėžys šiemet bus visos Lietuvos traukos centru. Kultūros sostinės titulas yra galimybė Panevėžiui parodyti tai, ką turi geriausio. Panevėžys yra ne vien pramonės, bet ir unikalios kultūros miestas, garsėjantis savo teatrais ir scenos grandais - Juozu Miltiniu, Donatu Banioniu. Panevėžyje veikia vienintelis Europoje Lėlių vežimo teatras. Žmones džiugina panevėžiečių stiklo meistrų kūriniai.
 
image
„Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius Vilniuje parodė, ką iš tiesų mano apie europinę integraciją", - neslėpė pasipiktinimo Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė. Su prezidente kalbėjosi IQ politikos redaktorius Tomas Janeliūnas.
 
image
„Lietuvoje Temidė akla, kaip ir turi būti. Bet ji neturėtų būti ir buka" 2014-ieji lems, ar tapsime nepriklausomi nuo rusiškų dujų diktato, ar turėsime eurą. Šalia šių etapinių iššūkių laukia amžina kova su korupcija, socialinio teisingumo ir visuomenės pasitikėjimo savo valstybe paieškos. Laukia ir prezidento rinkimai. Apie visa tai - „Prognozių" pokalbis su prezidente Dalia Grybauskaite.
 
image
Baigiantis 6 mėnesius trukusiam Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai ir artėjant Europos Parlamento rinkimams, Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pakvietė europiečius atkreipti dėmesį į protestus Kijevo Maidano aikštėje: „Ukrainos žmonės nori to, ką pasiekėme mes", - sakė ji interviu „EurActiv".
 
image
Su prezidente Dalia Grybauskaite kalbamės ne todėl, kad būtent jai šiais metais Vokietijoje įteiktas prestižinis politikos „Oskaru" vadinamas Karolio Didžiojo apdovanojimas už Lietuvos indėlį, siekiant Europos Sąjungos (ES) vienybės ir visos Europos ekonominio stabilumo, o todėl, kad jos veržlumas ir nuoseklumas simbolizuoja tikėjimą stipria Europa, klestinčiu Baltijos jūros regionu ir ES Rytų kaimynų europietiška ateitimi.
 
image
Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šią savaitę dvi dienas viešėjo Atėnuose jos šaliai rengiantis perduoti 6 mėnesių pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai estafetę Graikijai. Atėnai nuo sausio turės įtemptą darbotvarkę, nes tarp įsipareigojimų Europos Sąjungai yra bankų sąjungos kūrimo priežiūra ir nelegalios imigracijos problemos sprendimas. Šių klausimų derinimas su daugybe svarbių šalies vidaus reikalų bus sunkus uždavinys.
 
image
Ketvirtadienį vakare ES karštligiškai bandė išgelbėti sutartį dėl Ukrainos integracijos į Vakarų Europą, o masinių demonstracijų Kijeve dalyviai ragino šalies Prezidentą Viktorą Janukovyčių pasirašyti šį susitarimą.
 
image
Ukraina ir toliau lieka karšta tema prasidėjus Europos Sąjungos Rytų partnerystės viršūnių susitikimui Vilniuje. Buvo tikėtasi, kad Ukraina pasirašys Asociacijos sutartį su Europos Sąjunga per viršūnių susitikimą Lietuvos sostinėje Vilniuje. Tačiau praeitą savaitę Ukrainos Prezidentas Viktoras Janukovyčius neribotam laikui atidėjo sutarties pasirašymą.
 
image
Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė gerai žino, kokias spaudimo priemones Rusija taiko savo kaimynams. Jos manymu, Ukraina šiam spaudimui neturėjo pasiduoti. Pokalbis apie šantažą ir drąsą. 
 
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 13 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2015-01-27 15:51

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79374269

Šiandien apsilankė: 6008

Dabar naršo: 117

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.