EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Interviu spaudoje

image
„Rusijai pavyko įtikinti Ukrainą atsisakyti laisvosios prekybos sutarties su Europos Sąjunga - taip buvo pasiekta vadinamoji Pyro pergalė, kuri Maskvai brangiai kainuos", - teigė ES pirmininkaujanti Lietuva, kurioje šią savaitę rengiamas viršūnių susitikimas ir buvo planuojama pasirašyti šią sutartį. Lietuvai taip pat teko spręsti nesutarimus su Rusija dėl prekybos, o Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė „Reuters", jog Kijevas turėjo atsispirti Maskvos spaudimui ir penktadienį viršūnių susitikime pasirašyti laisvosios prekybos sutartį.
 
image
Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Lietuva, 2006 metais tapusi vienintele kandidate, kuriai neleista įsivesti euro, turi geresnę galimybę šį kartą, nes gerėja situacija jos viešųjų finansų srityje. Baltijos valstybė, kuri nori pereiti prie kitos valiutos 2015 metais, sumažins savo fiskalinį deficitą per ateinančius dvejus metus, padidindama galimybes atitikti Mastrichto biudžeto tvarumo kriterijų, vakar interviu sakė Grybauskaitė.
 
image
ES pirmininkaujanti Lietuva antradienį perspėjo Ukrainą, kad ši rizikuoja atidėti istorinę laisvosios prekybos sutartį ilgam laikui, jeigu ji nebus pasirašyta per labai svarbų viršūnių susitikimą kitą savaitę. „Jokių garantijų, kad po metų ar po dvejų bus pasirašymas, tikrai nėra (...). Pauzė santykiuose gali labai išsitęsti ir tapti labai ilgu laikotarpiu", - interviu naujienų agentūrai „AFP" Lietuvos sostinėje Vilniuje sakė šios šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
 
image
„Ukrainos planuojama laisvosios prekybos sutartis su ES negali būti pasirašyta neišsprendus įkalintos buvusios premjerės Julijos Tymošenko klausimo", - teigė Lietuvos Prezidentė. „Tai būtų neįmanoma", - sakė Dalia Grybauskaitė šiandien interviu paklausta, ar susitarimas gali būti pasirašytas neišsprendus Tymošenko klausimo. „Europa niekada nesutiks sukurti tokio precedento, nes jis galėtų paskatinti kitas šalis, siekiančias tokių susitarimų, nepaisyti įsipareigojimų", - pažymėjo Prezidentė sostinėje Vilniuje.
 
image
Lietuvos, pirmosios valstybės, pasitraukusios iš Sovietų Sąjungos sudėties, Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra ryžtingai nusiteikusi palenkti Ukrainą Europos link. Nepaisant Rusijos grasinimų. Lapkričio 28-29 d. Vilniuje įvyks lemiamos svarbos viršūnių susitikimas, kuriame laukiama Angela Merkel ir François Hollande‘as.
 
image
Kokioje valstybėje gyvensime - bendras visų mūsų rūpestis. Todėl jeigu kiekvienas ten, kur esame, pakeisime tai, ką galime, gyvensime tokioje Lietuvoje, apie kokią svajojame.
 
image
SZ: Gerbiama Prezidente, amerikiečių slaptoji tarnyba NSA galimai vykdo partnerių ir draugų pasiklausymą, tarp jų ir Kanclerės mobiliojo telefono...Dalia Grybauskaitė: ...dar prieš metus esame kalbėję apie silpnąsias vietas ir problemas, o vasarą - birželį, liepą - jau pasirodė pirmoji paviešinta informacija apie slaptųjų tarnybų veiklą.
 
image
Lapkričio 28-29 d. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniuje priims ES lyderius ir jų kolegas iš 6 ES Rytų partnerystės šalių, atvykusius į viršūnių susitikimą, kuris, tikimasi, bus istorinis. Dalia Grybauskaitė pasidalijo mintimis apie tai, ką Ukraina turi padaryti, kad pasirašytų ES Asociacijos sutartį, ar Baltarusijos Prezidentas Aliaksandras Lukašenka dalyvaus Vilniaus viršūnių susitikime, ir kokias ES narystės perspektyvas turi Rytų partnerystės šalys.
 
image
Vyriausybė, vykdydama Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą dėl sunkmečiu sumažintų atlyginimų, pritrūko išradingumo galvoti ir apie finansus, ir apie visus žmones, tvirtina prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Man truputį gėda", - išskirtiniame interviu portalui 15min.lt prisipažino ji, komentuodama sprendimą, pagal kurį atlyginimai padidės ir taip daug uždirbantiems asmenims. Valstybės vadovė šį sprendimą palaimino savo parašu. Prezidentė negailėjo kritikos bemaž metus dirbančiai valdžiai - rimtų darbų Seimas esą dar nesiėmė. D.Grybauskaitė ypač suabejojo Vyriausybės gebėjimu imtis tokių naujų didžiulės apimties projektų, kaip atominės jėgainės statybos ar skalūnų dujų paieška.
 
image
Netrukus Lietuva pradės pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai. Pačiame Vilniaus centre esančioje Prezidentūroje verda darbas. Tačiau ant Prezidentės Dalios Grybauskaitės stalo - nė vieno dokumento. „Esi blogas vadovas, jei ant tavo stalo jų yra per daug", - šypsodamasi sako šalies vadovė. 1990 m. Lietuva tapo pirmąja respublika, paskelbusia nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos. Šalis siekia ir energetinio savarankiškumo - mažesnės priklausomybės nuo rusiškų dujų. „Mūsų žiniomis, šalia Lietuvos esančios teritorijos, ypač Kaliningrado sritis, intensyviai militarizuojamos. Prie mūsų sienų vykdomos karinės pratybos. Šiuo metu - prie Lietuvos vandenų, Kuršių marių, - pažymi Dalia Grybauskaitė. - Manau, tai labai aiškiai rodo Rusijos poziciją kaimynų atžvilgiu ir norą vėl dominuoti regione."
 
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 13 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2015-01-27 15:51

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79374535

Šiandien apsilankė: 6274

Dabar naršo: 365

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.