EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Interviu spaudoje

image
„Griovimo „meno“ mes tikrai išmokome, o kūrybos ar statymo – nelabai“, – artėjant Seimo rinkimams prezidentė Dalia Grybauskaitė siunčia signalą politikos favoritams, kad šie privalės tęsti svarbiausius darbus. Su valstybės vadove kalbėjosi IQ politikos redaktorius Tomas Janeliūnas.
 
image
Rytoj prasideda Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės valstybinis vizitas Latvijoje. Oficialioji Prezidentės pasitikimo ceremonija prie Rygos pilies vyks antradienį 13.00 val. Pirmąją vizito dieną kaimyninės šalies vadovei numatytas pokalbis su Valstybės Prezidentu Andriu Bėrziniu ir premjeru Valdžiu Dombrovskiu. D. Grybauskaitė taip pat lankysis Okupacijos muziejuje ir padės gėlių prie Laisvės paminklo. Trečiadienį kaimyninės šalies Prezidentė susitiks su Saeimos pirmininke Solvita Abuoltinia, taip pat lankysis Inčukalno dujų saugykloje. Likus keturioms dienoms iki apsilankymo Latvijoje su Lietuvos Prezidente D. Grybauskaite prezidento rūmuose Vilniuje susitiko „Latvijas Avīze" žurnalistai Viesturas Serdanas ir Ivaras Bušmanis.
 
image
Žvilgsnis į trejus prabėgusius metus Prezidento poste ir į dvejus ateinančius, į kadenciją baigiančią Vyriausybę ir į būsimą valdančiąją daugumą, į Visagino atominę ir prievartinę daugiabučių renovaciją, į sunkią kaimynystę su Lenkija ir vadinamąjį pedofilijos skandalą – toks „Veido“ interviu su Prezidente Dalia Grybauskaite spektras, pradedant nuo to, kokias pagrindines problemas ji akcentuosianti šią savaitę skaitysimame savo trečiame metiniame pranešime.
 
image
Europos Sąjunga, kovodama su savo skolų krize, gali būti nepasirengusi plėsti euro zonos į rytus 2014 m., kai Lietuva ir Latvija ketina keisti savo valiutas, teigė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Jeigu Europa bus pasirengusi, žinoma, mes prisijungsime“, – pareiškė Dalia Grybauskaitė vakar interviu „Bloomberg News“ Čikagoje.
 
image
Lietuvos Prezidentė išreiškė susirūpinimą dėl kaimyninėse šalyse planuojamų statyti atominių elektrinių saugos, sakydama, jog viena atominė elektrinė bus statoma „neatlikus tinkamų saugos įvertinimų, neužtikrinus skaidrumo ir nesidalijant informacija“ tik už 50 kilometrų nuo Lietuvos sostinės.
 
image
DALIĄ GRYBAUSKAITĘ, Lietuvos Respublikos prezidentę, kalbina Rytas Staselis. Kaip gali keistis Lietuvos ekonominė ir fiskalinė politika, priėmus Finansinės drausmės stabilumo aktą? Dėl naujo finansinės drausmės susitarimo Lietuvos politika neturėtų labai keistis. Dėl to, kad jis apibrėžia privalomas ES valstybių narių fiskalinės politikos ribas ir principus. Esminis dalykas yra tas, kad šie principai bus depolitizuoti ir privalomi visoms politinėms jėgoms šalių narių viduje.
 
image
Netoleruoti spekuliacijų bankų sektoriuje, korupcijos, svetimų žalingų mūsų valstybei įtakų, ypač žiniasklaidos ir energetikos srityje, – tokią užduotį politikams ir visuomenei 2012 m. kelia Lietuvos prezidentė. Prezidentė Dalia Grybauskaitė tikisi, kad šie metai bus sudėtingi, bet geresni nei 2009-ieji. Valstybės vadovės manymu, per daug nerimauti nevertėtų, bet būti atsakingiems privalu, ypač Seimo rinkimų metais: šalies ekonomika ir raida turi būti kiek įmanoma nepriklausoma nuo rinkimų ciklo.
 
image
Po avarijos Fukušimos „Daiichi“ atominėje elektrinėje Lietuva paskelbė savo sprendimą tartis dėl naujos atominės elektrinės statybos su Japonija. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniuje davė išskirtinį interviu Japonijos laikraščiui „Mainichi Shimbun“, kuriame išreiškė savo pasitikėjimą aukšta japoniškų technologijų kokybe.
 
image
- Penktus metus iš eilės rengiamas Konstitucijos egzaminas sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Ką tai liudija – visuomenės žinių apie savo teises ir pareigas augimą, didėjantį pasitikėjimą ar augantį pilietiškumą? - Tai – pilietinės brandos ir patriotiškumo ženklas. Jis teikia daug optimizmo, nes rodo ne tik Lietuvos žmonių norą žinoti savo teises ir pareigas, bet ir didėjančią atsakomybę už savo šalies likimą.
 
image
Klaipėda gali tapti pavyzdžiu kitoms šalies savivaldybėms, kaip sėkmingai pertvarkyti šilumos ūkį ir sumažinti šilumos kainą, plėtojant alternatyviąją energetiką ir nuo rusiškų dujų pereinant prie rūšiuotų atliekų deginimo. Bendrovės "Lietuvos jūrų laivininkystė" privatizavimo klausimas yra pernelyg sureikšminamas, o centrinė ir vietos valdžia turėtų mažiau politikuoti ar trukdyti Klaipėdoje numatomam įgyvendinti suskystintų dujų terminalo projektui. Tokios pozicijos laikosi šiandien uostamiestyje apsilankysianti prezidentė Dalia Grybauskaitė.
 
Atgal| 1 2 3 ... 7 8 9 10 11 12 13 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2015-01-27 15:51

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77326307

Šiandien apsilankė: 32

Dabar naršo: 302

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.