EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Interviu spaudoje

image
Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Michailo Golovatovo skandale priekaištauja Austrijai dėl nesolidaraus elgesio. Pasak jos, šį buvusį KGB operatyvininką rusą galima buvo suimti 40 dienų terminui.
 
image
Prieš dau­giau nei 700 dienų, 2009 m. ge­gužę, be­veik mi­li­jo­nas lie­tu­vių Daliai Gry­baus­kai­tei su­teikė išs­kir­tinį man­datą ir, re­gis, šian­dien pa­da­rytų tą pa­tį. Lie­pos 12-ąją ji pri­siekė tar­nau­ti tau­tai ir tos prie­sai­kos ne­pa­mir­šo nė aki­mirką. Ko­kia bu­vo ka­den­ci­jos pra­džia? „Ma­ne ste­bin­da­vo teisė­sau­gos ins­ti­tu­cijų va­dovų klau­si­mai, ar ga­li pra­dėti ty­ri­mus prie­š po­li­ti­nius veikė­jus ar įta­kin­gus vers­li­nin­kus, nes kai ku­rios vals­ty­binės ins­ti­tu­ci­jos jiems ga­ran­tuo­ja ne­lie­čia­mybę“, - pri­si­minė Pre­zi­dentė.
 
image
Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė netrukus pradės trečiuosius savo kadencijos metus. LTV laidoje „Teisė žinoti“ kalbėdama apie besibaigiančius antruosius, šalies vadovė sako, kad Vyriausybė yra tapusi vienos iš koalicijos partnerių įkaite, jog Lietuvai būtina turėti atominę energetiką ir kad jos vykdoma užsienio politika nėra pirmtako vykdytos politikos kritika.
 
image
Per pirmuosius dvejus kadencijos metus prezidentės Dalios Grybauskaitės bene ryškiausias tikslas – supurtyti ir atnaujinti teisėsaugos sistemą, kuri įprato būti neliečiama. Tačiau gebėjimo dirbti ir įgyvendinti konkrečius sumanymus prezidentė vis dar pasigenda ir dabartinės Vyriausybės veikloje. Apie svarbiausius D. Grybauskaitės uždavinius ir Lietuvoje vykstančių procesų vertinimus prezidentės klausia IQ politikos redaktorius Tomas Janeliūnas.
 
image
Gerbiama Prezidente, Vokietija ketina uždaryti savo atomines elektrines, o Lietuva siekia pasistatyti naują. Kodėl lietuviai, nepaisydami to, kas nutiko Fukušimoje, ir toliau nori naudoti atominę energiją? Tai susiję su mūsų energetine priklausomybe nuo Rusijos. Laisvę atgavome vos prieš 20 metų. Vis dar esame kone 100 procentų priklausomi nuo energijos tiekėjų iš Rusijos. Dėl to žmonės jaučiasi nesaugūs.
 
image
Lietuvos Prezidentė tikisi, kad su Muammaru al-Gaddafiu bus rastas politinis sprendimas. Svarbiausia apsaugoti civilius gyventojus – ir tuos, kurie palaiko sukilėlius, ir Gaddafio šalininkus. „Die Presse“: Kaip manote, kokia ateitis laukia atominės energijos po Fukušimos jėgainės katastrofos?
 
image
Lietuvos Prezidentė gali pasigirti savo gerbėjais – karatė aistruoliais, aukštus postus užimančiais Europos Sąjungos pareigūnais ir savo šalies piliečiais, tačiau būtent jos savarankiškas mąstymas privertė Vašingtoną suraukti antakius.
 
image
Tikslas - kad tave išgirstų, suprastų ir įvertintų. Todėl turi būti kategoriškas, kartais – net įžūlus. Būtent taip ir elgiasi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, garsėjanti skambiais pareiškimais ir mūsų šalyje, ir svetur. Interviu „15min“ šalies vadovė pripažino: ji taip elgiasi sąmoningai, nes kitu atveju mažos valstybės balsas tiesiog ištirptų didesniųjų ir galingesniųjų chore.
 
image
Tikiuosi, kad naujo premjero ieškoti nereikės, bent jau iki rinkimų, teigia Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė interviu naujienų portalui DELFI. Kita vertus, ši koalicija yra gana pažeidžiama. „Kartais tikrai galima galvoti, kad ši koalicija tampa vienos iš savo partnerių įkaitu“, - sako prezidentė.
 
image
Baltijos šalių energetinę ateitį šią savaitę aptarė tiek visų trijų valstybių premjerai, susitikę Estijoje, tiek ir Latvijos ir Lietuvos prezidentai, ketvirtadienį susitikę Vilniuje. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė išskirtiniame interviu Osvaldui Zebriui paaiškino, kas šiuo metu vyksta su plačiai aptariamu Visagino atominės elektrinės (AES) projektu, taip pat apie kitas svarbias iniciatyvas energetikos srityje. Pavyzdžiui, suskystintų dujų terminalai, dėl kurių statybos Baltijos šalių premjerai susitarė penktadienį, Lietuvos prezidentės manymu, galėtų būti statomi Latvijoje, ir paraleliai, Lietuvoje.
 
Atgal| 1 2 3 ... 7 8 9 10 11 12 13 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2015-01-27 15:51

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77326502

Šiandien apsilankė: 227

Dabar naršo: 213

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.