EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Interviu spaudoje

image
Prezidentė Dalia Grybauskaitė tiki, kad 2011-aisiais Lietuva stosis ant kojų, bet tai bus lėtas procesas, kurio sėkmė priklausys ir nuo kol kas neaišku – į gerąją ar blogąją pusę pasvirsiančios situacijos kai kuriose didelių finansinių sunkumų dabar patiriančiose Europos valstybėse. Tad šalies vadovė Lietuvos žmonėms siūlo kliautis ne kitais, o savimi, atsikratyti pasyvumo ir patiems aktyviau bei atsakingiau kurti savo valstybę.
 
image
Šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė prieš šventes atsiuntusi kalėdinį sveikinimą rajono žmonėms, sutiko atsakyti ir į keletą „Santakos“ klausimų. – Gerbiama Prezidente, šiose pareigose dirbate jau daugiau nei pusantrų metų. Per tą laiką turbūt spėjote apvažiuoti kone visą Lietuvą, susipažinote su visais šalies regionais, tarp jų – ir Suvalkijos. Vilkaviškiečiai taip pat šiltai prisimena Jūsų pavasarinę viešnagę mūsų rajone. Sakykite, kokį vaizdą susidarėte šių kelionių metu, kaip gyvena Lietuvos žmonės?
 
image
Pasibaigus deryboms rezidencijoje Karlo Markso g. 38, Dalia Grybauskaitė davė išskirtinį interviu „СБ“. Pokalbis vyko Nacionalinėje bibliotekoje, į kurią tradiciškai kviečiami visi į Minską atvykę užsienio šalių prezidentai. Ponia D. Grybauskaitė atėjo ne tuščiomis rankomis, padovanojo retą leidinį – Katekizmą, pirmąją lietuvišką knygą. O ją mūsų bibliotekoje labiausiai sudomino retų knygų skyrius. Per šimtmečius pajuodę LDK foliantai istoriškai liudija, kad jeigu baltarusiai ir lietuviai panorės, kartu jie gali daug pasiekti...
 
image
– Neseniai baigėsi Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vizitas Lietuvoje ir Latvijoje. Latvijoje jis vadintas istoriniu, su juo sietos didelės viltys.
D. Grybauskaitė: - Lietuvoje ponios Merkel vizitas taip pat laikomas labai svarbiu. Tokio pobūdžio vizitai yra reikšmingi ne tik dėl greitai po jų pasirašomų svarbių sutarčių, bet ir šalių lyderių asmeninių kontaktų užmezgimui – šalims bendradarbiaujant tai labai svarbu.
 
image
Mokyklai ir mokytojams esu dėkinga ne tik už tai, kad išmokė skaityti, rašyti, skaičiuoti, bet ir už tai, kad parodė, kaip ir kur žinių ieškoti savarankiškai. Mokykloje išsiugdžiau principus niekada nevėluoti ir nemeluoti.  
 
image
Į „Merkio krašto" klausimus apie korupciją, kontrolę ir kaimo žmonių gyvenimą atsako Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Po įvairių švenčių antplūdžio žmonės grįžta prie darbų, nors vasara dar nesibaigė. Tad ir mūsų klausimai – ne šventiniai. Pirmiausia norime paklausti: ar Jūs, gerbiamoji Prezidente, mums pritariate, kad reikalinga kova prieš valdžios paradiškumą, gigantomaniją ir puikybę – reiškinius, kurie kerojasi ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir provincijoje?
 
Rytoj (t.y.) birželio 23 d. lankysitės Aukštaitijoje, trumpam užsukdama į Ukmergės rajoną. Koks jūsų apsilankymo tikslas? Vizitus į šalies regionus skiriu vienai konkrečiai problemai aptarti ir būtiniausių sprendimų paieškai. Kaune aptarėme savivaldos ir regioninės žiniasklaidos problemas, Visagine – Ignalinos atominės elektrinės regiono gyventojų problemas, Alytuje – nedarbo mažinimo ir naujų darbo vietų kūrimo galimybes, vizitas į Suvalkiją buvo skirtas vietos bendruomenėms stiprinti, atliekų tvarkymo problemas aptarėme Kazokiškėse.
 
Lietuvos Respublikos Prezidentės vizitas į Biržus numatytas birželio 23-ąją, Joninių išvakarėse. Biržai norėtų tikėti, kad tokią dieną jie pasirinkti neatsitiktinai – čia Jūsų šaknys. Koks Jūsų vizito tikslas? Kur ketinate lankytis ir su kuo susitikti?
 
Europa išaugo drabužius, kuriuos ji dėvi, – interviu portalui „EurActiv“ sakė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pabrėždama, kad reikia pertvarkyti bendrąją politiką ir siekti didesnio monetarinės ir fiskalinės politikos koordinavimo. Dalia Grybauskaitė tapo Lietuvos Prezidente 2009 metų liepos mėnesį.
 
Vakar lankydamasi Dubline, LR Prezidentė pareiškė, kad „protų nutekėjimas“ iš Lietuvos dėl besitęsiančios migracijos į Airiją ir panašias šalis kelia didelį nerimą. „Esame maža tauta ir prarandame aktyviausius 25–40 metų amžiaus žmones, kuriuos išmokėme dirbti ir esame investavime į jų išsilavinimą. Tai didžiulis nuostolis“, – dienraščiui „The Irish Times“ teigė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
 
Atgal| 1 2 3 ... 7 8 9 10 11 12 13 |Pirmyn
Informacija atnaujinta: 2015-01-27 15:51

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77325904

Šiandien apsilankė: 7834

Dabar naršo: 204

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.