Paieška |
Interviu spaudojePo įspėjimo Prancūzijai Lietuva ragina uždrausti ginklų tiekimą į RusijąMilda Šeputytė
Liepos 23 d. Pasak Lietuvos Prezidentės, Europa turėtų paskelbti ginklų embargą Rusijai, o Prancūzija - atšaukti karo laivų pardavimą šiai šaliai.
„Iškeisti saugumą į pelną yra pavojinga", - vakarykščiame interviu Vilniuje teigė Dalia Grybauskaitė, ragindama uždrausti karinių technologijų ir ginklų pardavimą Rusijai po „Malaysia Air" lėktuvo katastrofos. Prancūzija tvirtina pristatysianti pirmąjį „Mistral" klasės laivą spalį, nes jis jau pastatytas ir už jį jau buvo sumokėta, tačiau jai gali tekti truputį palaukti. Šiandien ES aptars griežtesnių sankcijų taikymą Rusijai.
„Kai Europos saugumą įvertiname milijardu eurų (1,4 mlrd. JAV dolerių), tai jau yra pavojaus signalas, - sakė D. Grybauskaitė. - Jeigu tokia menka yra Europos saugumo kaina ir jeigu taip lengva papirkti kai kurias šalis, tada brutali agresija Europoje niekada nesibaigs. O jeigu agresorius tai žino, jis imsis dar įžūlesnių veiksmų."
JAV ir jos sąjungininkės kaltina Rusijos Prezidentą Vladimirą Putiną prorusiškų separatistų ginklavimu labiausiai į rytus nutolusiuose Ukrainos regionuose ir teigia, jog tikriausiai sukilėliai praėjusią savaitę numušė keleivinį lėktuvą MH17, kai žuvo visi 298 juo skridę žmonės. Prancūzija sulaukia vis daugiau kritikos dėl jos „Mistral" klasės laivų pardavimo sutarties su Rusija, kuri neigia kišimąsi į Ukrainos konfliktą.
Kaip TF1 televizijos kanale liepos 22 d. transliuotame interviu tvirtino Prancūzijos užsienio reikalų ministras Loranas Fabiusas (Laurent Fabius), antrojo „Mistral" klasės laivo pristatymas „priklausys nuo rusų požiūrio". „Pasirašytos sutartys turi būti vykdomos", - teigė jis.
„Remia terorizmą"
Prezidentė Dalia Grybauskaitė įspėjo, kad minėtas karo laivas gali tapti laivyno, dislokuoto Baltijos ar Juodojoje jūroje, dalimi.
„Tikiuosi, kad jis neturėjo omenyje susitarimų dėl mirtinų ginklų tiekimo terorizmą remiančioms šalims", - sakė Prezidentė. Tai reiškia „karinės įrangos tiekimą Rusijai, šaliai, kuri atvirai remia civilinius lėktuvus numušinėjančius teroristus".
Rusija atmetė bet kokias užuominas, kad ji kokiu nors būdu yra susijusi su raketa, numušusia Malaizijos lėktuvą, ir šią savaitę siekė su šiuo įvykiu susieti Ukrainos karines pajėgas, o ne sukilėlius.
Šiandien ES užsienio reikalų ministrai svarstys Rusijos priėjimo prie kapitalo rinkų ir jautrių technologijų apribojimą. Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad Europai trūksta „bendro situacijos Ukrainoje ir Kremliaus veiksmų įvertinimo".
Lietuva išsilaisvino iš sovietų režimo daugiau kaip prieš du dešimtmečius. Tris milijonus gyventojų turinti valstybė nusivylė pakartotiniais raginimais imtis griežtesnių sankcijų, kurios leistų platesnį vizų išdavimo uždraudimą ir turto įšaldymą, taikytiną Rusijos piliečiams ir kai kurioms bendrovėms.
„Deja, nematome vieningo požiūrio, o tai sukuria aplinką Rusijos šiurkštiems ir įžūliems veiksmams, - sakė Prezidentė. - Nugali principas „pirk ir valdyk"." Prezidentės spaudos tarnyba Informacija atnaujinta: 2014-07-24 13:49 |
Darbotvarkė
|
||
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 75753927 Šiandien apsilankė: 4699 Dabar naršo: 181 |