EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Interviu spaudoje

Po įspėjimo Prancūzijai Lietuva ragina uždrausti ginklų tiekimą į Rusiją

Milda Šeputytė

 

Liepos 23 d. Pasak Lietuvos Prezidentės, Europa turėtų paskelbti ginklų embargą Rusijai, o Prancūzija - atšaukti karo laivų pardavimą šiai šaliai.

 

„Iškeisti saugumą į pelną yra pavojinga", - vakarykščiame interviu Vilniuje teigė Dalia Grybauskaitė, ragindama uždrausti karinių technologijų ir ginklų pardavimą Rusijai po „Malaysia Air" lėktuvo katastrofos. Prancūzija tvirtina pristatysianti pirmąjį „Mistral" klasės laivą spalį, nes jis jau pastatytas ir už jį jau buvo sumokėta, tačiau jai gali tekti truputį palaukti. Šiandien ES aptars griežtesnių sankcijų taikymą Rusijai.

 

„Kai Europos saugumą įvertiname milijardu eurų (1,4 mlrd. JAV dolerių), tai jau yra pavojaus signalas, - sakė D. Grybauskaitė. - Jeigu tokia menka yra Europos saugumo kaina ir jeigu taip lengva papirkti kai kurias šalis, tada brutali agresija Europoje niekada nesibaigs. O jeigu agresorius tai žino, jis imsis dar įžūlesnių veiksmų."

 

JAV ir jos sąjungininkės kaltina Rusijos Prezidentą Vladimirą Putiną prorusiškų separatistų ginklavimu labiausiai į rytus nutolusiuose Ukrainos regionuose ir teigia, jog tikriausiai sukilėliai praėjusią savaitę numušė keleivinį lėktuvą MH17, kai žuvo visi 298 juo skridę žmonės. Prancūzija sulaukia vis daugiau kritikos dėl jos „Mistral" klasės laivų pardavimo sutarties su Rusija, kuri neigia kišimąsi į Ukrainos konfliktą.

 

Kaip TF1 televizijos kanale liepos 22 d. transliuotame interviu tvirtino Prancūzijos užsienio reikalų ministras Loranas Fabiusas (Laurent Fabius), antrojo „Mistral" klasės laivo pristatymas „priklausys nuo rusų požiūrio". „Pasirašytos sutartys turi būti vykdomos", - teigė jis.

 

„Remia terorizmą"

 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė įspėjo, kad minėtas karo laivas gali tapti laivyno, dislokuoto Baltijos ar Juodojoje jūroje, dalimi.

 

„Tikiuosi, kad jis neturėjo omenyje susitarimų dėl mirtinų ginklų tiekimo terorizmą remiančioms šalims", - sakė Prezidentė. Tai reiškia „karinės įrangos tiekimą Rusijai, šaliai, kuri atvirai remia civilinius lėktuvus numušinėjančius teroristus".

 

Rusija atmetė bet kokias užuominas, kad ji kokiu nors būdu yra susijusi su raketa, numušusia Malaizijos lėktuvą, ir šią savaitę siekė su šiuo įvykiu susieti Ukrainos karines pajėgas, o ne sukilėlius.

 

Šiandien ES užsienio reikalų ministrai svarstys Rusijos priėjimo prie kapitalo rinkų ir jautrių technologijų apribojimą. Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad Europai trūksta „bendro situacijos Ukrainoje ir Kremliaus veiksmų įvertinimo".

 

Lietuva išsilaisvino iš sovietų režimo daugiau kaip prieš du dešimtmečius. Tris milijonus gyventojų turinti valstybė nusivylė pakartotiniais raginimais imtis griežtesnių sankcijų, kurios leistų platesnį vizų išdavimo uždraudimą ir turto įšaldymą, taikytiną Rusijos piliečiams ir kai kurioms bendrovėms.

 

„Deja, nematome vieningo požiūrio, o tai sukuria aplinką Rusijos šiurkštiems ir įžūliems veiksmams, - sakė Prezidentė. - Nugali principas „pirk ir valdyk"."

Prezidentės spaudos tarnyba
Informacija atnaujinta: 2014-07-24 13:49

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79374158

Šiandien apsilankė: 5897

Dabar naršo: 101

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.