EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Interviu spaudoje

„Rusija vykdo atvirą karą prieš Ukrainą“, – sako Lietuvos vadovė

Olga Tanas ir Milda Šeputytė

 

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Europos Sąjunga „negali" svarstyti sankcijų švelninimo Rusijai, kuri, Prezidentės teigimu, tęsia „atvirą karinį puolimą" prieš Ukrainą.

 

„Rusijos „imperialistiniai" vadovai kalti dėl kraujo liejimo Rytų Ukrainoje", - teigė Grybauskaitė interviu ketvirtadienį Davose, Šveicarijoje, kur ji aptarė saugumo situaciją su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka.

 

Konfliktas padidino įtampą iki aukščiausio taško nuo Šaltojo karo laikų. Jungtinių Tautų duomenimis, jau žuvo daugiau kaip 4800 žmonių. Buvusi sovietinė respublika Lietuva, įstojusi į Europos Sąjungą 2004 metais, yra tarp didžiausių griežto atsako šalininkų.

 

„Negalime sau leisti net galvoti apie sankcijų švelninimą, - sako Grybauskaitė, - Vakarai negali toleruoti tokio elgesio. Tai - atviras terorizmas, atvira karinė agresija, atviras karas Ukrainos teritorijoje ir atviras karinis kaimyninės šalies puolimas."

 

JAV, Europos Sąjungos ir jų sąjungininkių sankcijos prisidėjo prie energijos kainų kritimo ir atvedė Rusijos ekonomiką prie recesijos slenksčio, rublio kursui per pastaruosius 12 mėnesių sumažėjus beveik perpus.

 

Kovos Ukrainos rytiniuose regionuose suaktyvėjo žlugus taikos deryboms praeitą savaitę, kas paskatino Porošenką perspėti dėl eskalacijos keliamo „didžiulio pavojaus" jo interviu „Bloomberg" televizijai metu. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, tą pačią dieną Berlyne vykusios derybos leido pasistūmėti, siekiant susitarimo dėl sunkiosios ginkluotės atitraukimo iš kovų zonos.

 

Ukraina, Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai kaltina Rusiją sukilėlių ginklavimu ir rėmimu, įskaitant tankų, artilerijos, šarvuočių ir oro gynybos sistemų tiekimą. Rusija nuolat neigia bet kokį karinį kišimąsi ir kaltina Kijevo valdžią savo gyventojų puolimu.

 

Prezidentės spaudos tarnyba
Informacija atnaujinta: 2015-01-23 16:19

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79374296

Šiandien apsilankė: 6035

Dabar naršo: 107

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.