EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Straipsniai apie Prezidentę

„Frankfurter Allgemeine": Acheno Karolio Didžiojo prizas įteiktas D.Grybauskaitei

Tai buvo viena iš trumpiausių padėkos kalbų 1950 metus siekiančioje per Šeštines teikiamo Acheno miesto tarptautinio Karolio Didžiojo apdovanojimo istorijoje. Vos daugiau kaip 10 minučių prireikė Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitė išsakyti savo politikos kredo po to, kai ji istorinėje rotušės Karūnavimo salėje buvo pagerbta už indėlį į Europos vienybę ir į integracijos procesus Baltijos jūros erdvėje.
 

Bet turbūt todėl klausytojams buvo nesunku suprasti pagrindinę jos kalbos mintį. 57 m. politikė, kuri 2004-2009 m. buvo pirmoji Europos komisarė iš Lietuvos, po to perėmė prezidento pareigas, iš viso maždaug 20 kartų panaudojo sąvokas „atsakomybė", „atsakingas" ir „jaučiantis atsakomybę". Penkiskart pabrėžė ji „politinę valią" šalyse narėse ir Europos lygiu, kuri yra neatsiejama nuo solidarumo ir žmonių gerovės.

 

Dar Europos kūrėjai po Antrojo pasaulinio karo pastebėjo, kad įtampas galima įveikti tik kai politikai neatidėliodami prisiima atsakomybę. „Toks atsakingas elgesys yra viso Europos projekto esmė. Tai kaip medis, kurio šakos - atsakingas finansų valdymas, socialinė, aplinkos, energetikos ir prekybos politika, solidarumas ir gilesnė Europos integracija", - sakė D.Grybauskaitė.

 

EP prezidentas Martinas Schulzas (SPD) laudatio kalboje gyrė D.Grybauskaitės kaip „krizių valdytojos" nuopelnus griežtais ir kartu nepopuliariais karpymais įveikus ekonomikos krizę Lietuvoje. „Jeigu Europoje turėtume daugiau tokių drąsių lyderių, ES turėtų daug mažiau problemų", - sakė M.Schulzas.

 

D.Grybauskaitė paneigė įspūdį, kad Lietuva remiasi tik taupymu. Pasak jos, fiskalinė disciplina gali tik tada vesti link ekonominio atsigavimo, kai ji yra lydima susitarimų su socialiniais partneriais ir struktūrinių reformų bei konjunktūrinių paketų. „Lietuva gali pasakyti: tai veikia".

 

Garbė

 

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė yra garbinga Tarptautinio Karolio Didžiojo prizo gavėja. Praeityje vis būdavo pagerbiami „iškilūs" („führende") Europos politikai tiesiog todėl, kad jie buvo iškilūs Europos politikai, nors jų indėlis į bendrąjį reikalą ar nacionalinis vaidmuo nebuvo tokie jau herojiški.

 

D.Grybauskaitė yra priešingas atvejis - ji vedė savo šalį per statų ekonomikos ir skolų krizės šlaitą ryžtingai ir kartu garbingai, nesiskųsdama ir likdama ištikima Europos idėjai. Su šia ištikimybe yra susijęs ir noras 2015 m. įsivesti eurą.

 

Tokios drąsos ir ryžto iš Lietuvos prezidentės galėtų pasiskolinti kiti Europos politikai, kurie savo vidaus problemas mieliau paliktų prie partnerių arba ES durų. Lietuvos pavyzdys rodo: galima ir kitaip!

 

Kitokį lyderystės pavyzdį ką tik pateikė britų ministras pirmininkas. Jis leido Elžbietai II paskelbti tiesmukišką dešinįjį kursą kaip reakciją į europriešininkų sėkmę. Klausome liaudies balso? Panika!

Prezidentės spaudos tarnyba
Informacija atnaujinta: 2013-05-10 13:21

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79347916

Šiandien apsilankė: 2366

Dabar naršo: 609

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.