EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Straipsniai apie Prezidentę

Įtakingas Vokietijos dienraštis „Frankfurter Algemeine Zeitung“ Lietuvos Respublikos Prezidentę išrinko dienos žmogumi

Europietė

 

Lietuvių kalboje tokie žodžiai, kaip „Europa", „europietis" turi keistą mirguliuojančią prasmę. Žinoma, lietuviams net nekyla klausimas, ar jie yra europiečiai, tačiau ta Europa tuo pačiu metu yra tolima, kitokia ir retkarčiais nesuprantama, dar nepasiektos gerovės ir civilizuoto elgesio erdvė. Visos šios prasmės aidėjo ir kai Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė birželio viduryje metiniame pranešime daug kalbėjo apie Europą. Pranešime buvo tik epizodiškai buvo užsimenama apie pirmininkavimą ES, kuris šį pusmetį teko Lietuvai - pirmai buvusiai Sovietų Sąjungos respublikai. Daug daugiau buvo kalbama apie lietuvius, kurie, pasak Prezidentės, jau suprato, ką reiškia „būti europiečiu". Sugebėdama apsaugoti ekonomiką nuo šoko ir sustiprinti ją, Lietuva esą Europoje tapo pavyzdžiu.

 

Tuo 57 m. Prezidentė daug pasakė ir apie save - Europa ir finansinė disciplina yra dominuojančios temos jos karjeroje: Užsienio prekybos ministerijos Europos departamento direktorė, ambasadorė prie ES, vyriausiojo derybininko pavaduotoja derybose dėl laisvosios prekybos sutarties su ES, finansų viceministrė, finansų ministrė, pirmoji šalies Europos komisarė po įstojimo į ES 2004 m. Prezidente išrinkta 2009 m., kai Lietuva buvo recesijoje. Tuo metu jai pavyko surinkti 2/3 balsų ir laimėti pirmame etape, nors ji ir rėmė labai nepopuliarias, daugeliui lietuvių labai sunkias konservatyvios vyriausybės taupymo priemones.

 

Praėjusių metų spalio rinkimuose nesėkmę patyrusios valdančiosios partijos sumokėjo už šią politiką, dėl kurios Lietuva sulaukė daug pripažinimo Europoje. Tuo tarpu D.Grybauskaitei buvo skirtas Karolio Didžiojo apdovanojimas, jos galimybės būti perrinktai 2014 m. yra geros, nebent ji labiau norėtų tapti Europos Sąjungos Tarybos prezidento Hermano Van Rompuy įpėdine kitų metų pabaigoje. Šiuo metu Vilniuje valdančiai socialdemokratų ir populistų koalicijai D.Grybauskaitė nurodė tęsti griežtą fiskalinę politiką ir laikytis tikslo 2015 m. įsivesti eurą.

 

Nesutarimai su naująja kairiąja vyriausybe užgožia faktą, kad D.Grybauskaitė nepriklauso jokiai politinei stovyklai. Prieš darbą Briuselyje ji kilo aukštyn nepriklausomai nuo to, kas valdė Vilniuje. Galbūt todėl, kad tai buvo didelės poliarizacijos metai, o jinai buvo ne tiek politikė, kiek specialistė. Tuo remdamiesi negausūs jos kritikai sako, kad D.Grybauskaitė iš esmės yra tik talentinga biurokratė, gerai mokanti įvykdyti iškeltus tikslus, taip, kaip ir prieš 1991 m. būdama aukštosios partinės mokyklos dėstytoja. Savų politinių idėjų ir strategijų ji neva neturi. Jeigu Lietuvos pirmininkavimo ES metu ji sieks užbaigti derybas dėl ES biudžeto 2014-2020 m., turės įrodyti, kad turi bent jau pasižymi gerais taktiniais sugebėjimais. 

Prezidentės spaudos tarnyba
Informacija atnaujinta: 2013-07-09 11:26

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79347394

Šiandien apsilankė: 1844

Dabar naršo: 114

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.