EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Straipsniai apie Prezidentę

MIRNYJ- skamba grėsmingai, kaip rusų povandeninio atominio laivo, ledlaužio ar karinės bazės tolimoje šiaurėje pavadinimas. Nors kaip būdinga sovietinei naujakalbei, žodžio prasmė yra priešinga (iš rusų kalbos išvertus reikštų "taikusis"), be to, tai yra nepriklausomos Lietuvos prokuratūros veterano pavardė.
 
Šeštadienį Rygoje vykusiame Baltijos šalių prezidentų susitikime Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasisakė už NATO planą dėl Baltijos regiono gynybos ekstremalių situacijų atveju. Ji teigė, kad, praėjus penkeriems metams nuo šalių įstojimo į NATO, „vis dar nėra jokio plano“, – pranešė LETA.
 
Darbas: D.Grybauskaitė prezidentūroje dažnai praleidžia daugiau nei pusę paros. Kadencijos šimtadienio proga surengtoje spaudos konferencijoje Prezidentė Dalia Grybauskaitė atsakė į įvairiausius žurnalistų klausimus. Pateikiame kai kuriuos atsakymus.
 
Prezidentė Dalia Grybauskaitė vakar paminėjo pirmąjį darbo šimtadienį. Ta proga surengtos spaudos konferencijos pabaigoje atsakydama į LŽ klausimą šalies vadovė prisipažino neturinti laisvalaikio. Politologams, apžvalgininkams ir visuomenės veikėjams neseniai pateikus prezidentės D.Grybauskaitės pirmųjų 100 darbo dienų įvertinimą, savo žodį per specialią spaudos konferenciją vakar tarė pati valstybės vadovė. Praėjęs laikas, jos nuomone, buvo intensyvus, kupinas iššūkių ir atsakomybės, peržengiančios Konstitucijoje nustatytas ribas.
 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo taupyti ryžtingiau naikinant biurokratijos džiungles ir imantis struktūrinių reformų. „Lietuvoje artėjama prie dešimties procentų biudžeto deficito, toks - jau labai rizikingas", - spaudos konferencijoje antradienį kalbėjo šalies vadovė. Ji ir toliau kategoriškai pasisako prieš mokesčių didinimą sunkmečiu, o rezervų siūlo ieškoti mažinant biurokratijos apartą.

 
Spalio 20 d. suėjo 100 dienų, kai Prezidentė Dalia Grybauskaitė eina pareigas. Spausdiname Prezidentūros spaudos tarnybos paruoštą 3 mėnesių Prezidentės veiklos apžvalgą. „Lietuva nenori gyventi kaip vakar. Pradedam kurti kitokią šalį, kitokią Lietuvą. Tai iššūkis ne man, o mums “,- pirmąją dieną po rinkimų teigė Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Spalio 20 d. bus šimtas dienų, kai Dalia Grybauskaitė eina Lietuvos Respublikos Prezidentės pareigas. Pagal nerašytą taisyklę, šimtadienis siejamas su pirmaisiais kritiniais veiklos vertinimais. Pasak Prezidentės, tai gera proga ir patiems stabtelti ir įvertinti, tai kas nuveikta.
 
Antradienį prezidentė Dalia Grybauskaitė minės sukaktį - šimtą dienų darbo šiame poste. Pirmieji valstybės vadovės veiklos žingsniai vertinami negailint pagyrų, tačiau neužmirštant ir kritikos.
 
Politikai bei politologai pirmajam šimtui prezidentės Dalios Grybauskaitės dienų didesnių priekaištų neturi. Tačiau pastebi, kad prezidentei jau nebepakanka vien gerai tvarkytis su palikimu, ateina metas nubrėžti aiškias vizijas, ką ji ketina pasiekti per penkerius darbo metus.
 
Sakoma, kad per pirmąjį šimtą kadencijos dienų negalima kritikuoti aukštas pareigas užimančio asmens. Reikia stebėti, analizuoti jo veiklą, daryti išvadas. Bet nekritikuoti.
 

Pilkame Lietuvos politikos peizaže Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra reta prošvaistė - politikė, kuri kompetentingai atlieka savo pareigas ir išlaiko žmonių pasitikėjimą. Per pirmąjį savo prezidentavimo šimtadienį ji elgėsi santūriai ir vengė radikalių žingsnių, bet parodė, kad valstybė turi vadovę, su kuria reikia skaitytis ir kuri gerai jaučia krašto pulsą bei gyventojų lūkesčius.

 
Informacija atnaujinta: 2015-01-02 12:57

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79347339

Šiandien apsilankė: 1789

Dabar naršo: 134

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.