EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Straipsniai apie Prezidentę

Tuo, kad p. Grybauskaitė yra įtakinga veikėja Lietuvos politinėje arenoje, neabejoja beveik 86% apklaustų verslininkų. Priešingai mano 4%, o apie 10% - neutralūs. Prezidente pasitiki 76,4% verslo lyderių. Nors per 60% verslininkų nesureikšmina nei prezidentės, nei Vyriausybės vaidmens išvedant Lietuvą iš krizės, pusė jų mano, kad Lietuva išsikapanos iš ekonominės duobės po dvejų, trečdalis - kad po trejų metų.

 
„Koks šimtas dienų, tokia greičiausiai bus ir visa kadencija“,- tokią šiomis dienomis ištartą Prezidentės Dalios Grybauskaitės frazę išplatino prezidentūra. Kitą savaitę tas šimtas sukaks, todėl jau galima prognozuoti, kokia bus vis valstybės vadovės penkerių metų kadencija. Darbo šimtadieniui skirta Prezidentės spaudos konferencija vyks spalio 20-ąją. Tądien bus ir kukliai paminėta ši pirmoji D.Grybauskaitės kadencijos sukaktis, rašo „Kauno diena“.
 
"Koks šimtas dienų, tokia greičiausiai bus ir visa kadencija." Tokią šiomis dienomis ištartą Prezidentės Dalios Grybauskaitės frazę išplatino prezidentūra. Kitą savaitę tas šimtadienis sukaks, todėl jau galima prognozuoti, kokia bus visa valstybės vadovės penkerių metų kadencija.
 
Rugsėjį Lietuvos žmonės aukščiausius įvertinimus skyrė keturiems visuomenės veikėjams – šalies vadovei Daliai Grybauskaitei, buvusiam Prezidentui Valdui Adamkui, Seimo vadovei Irenai Degutienei ir europarlamentarei Vilijai Blinkevičiūtei.
 

Valstybės vadovo vaidmuo priklauso ir nuo vadovo, ir nuo valstybės. Per antrą Valdo Adamkaus kadenciją daug kam atrodė, kad valstybei trūksta vadovo. Prezidentės pareigas pradėjus eiti Daliai Grybauskaitei, ima atrodyti, kad kaip tik vadovui trūksta valstybės.

 
Visagalė Paleckio brolija vakar gavo skambų antausį: Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) taryba apgynė paskutinį kitaminčių židinį – neleido administracijai „reformuoti“ Tomo Dapkaus radijo laidos „Dienos tema“. Aš su Paleckio brolija buvau susidūręs prieš kelias savaites prezidentūroje, kur Dalia Grybauskaitė susitiko su žiniasklaidos vadovais.
 

Garsus „Financial Times" žurnalistas Gideonas Rachmanas atvyko į Lietuvą, kad papietautų su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite. Šią patirtį jis vėliau aprašė dienraštyje, daugiausia dėmesio skirdamas D.Grybauskaitės turimam juodam diržui ir ekonominėms problemoms.

 
Atostogų ritmu kol kas dirbančias svarbiausias valdžios institucijas – Vyriausybę ir Seimą – jau po mėnesio užgrius rūpesčių lavina. Valdančiajai koalicijai reikės rasti sutarimą svarbiausiais klausimais ir prašyti gyventojų supratingumo dėl socialiai skausmingų sprendimų.
 

Atostogų atsisakiusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė, anot T.Janeliūno, kol kas dirba taip, kaip iš jos ir buvo tikėtasi. Jos demonstruojamas griežtumas žavi ne tik gyventojus, bet ir apšviečia galvas sutrikusiems politikams bei valstybinių įstaigų vadovams. Tai gali sukurti precedentą, kad protingas prezidento žodis mūsų valstybėje svarbesnis nei asmeninės ambicijos.

 

Praeitą savaitę Prezidentė Dalia Grybauskaitė dirbo išsijuosusi. Ji vetavo du įstatymus, pamokė politikus ir valstybės tarnautojus, surengė pirmąją spaudos konferenciją, pasakė naudingų ir reikalingų dalykų. Bet kelis kartus ji praleido progą tylėti. Vyriausybė ir Seimas nebuvo įbauginti populiarios prezidentės, mandagiai atkreipė dėmesį į nevisiškai tikslius jos komentarus.

 
Informacija atnaujinta: 2015-01-02 12:57

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79347504

Šiandien apsilankė: 1954

Dabar naršo: 149

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.