EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Sveikinimai

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Andersui Foghui Rasmussenui NATO Generaliniam sekretoriui pradėjus eiti NATO Generalinio sekretoriaus pareigas

Gerb. Generalini sekretoriau,


Nuoširdžiai Jus sveikinu pradėjus eiti šias atsakingas pareigas, kurias, esu tikra, Jūs atliksite puikiai.

 

Šių metų kovo mėnesį minėjome penktąsias Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje (NATO) metines. Visus penkerius metus Aljanse siekiame prisidėti prie NATO stiprinimo ir esame pasiryžę įgyvendinti visus Aljansui bei sąjungininkėms duotus įsipareigojimus.

 

Nuoširdžiai remsime Jūsų pastangas atnaujinti šį Aljansą taip, kad būtume pasirengę adekvačiai reaguoti tiek į šiandienos saugumo situaciją, tiek į iššūkius, laukiančius ateityje. Remiu prieš keletą dienų Jūsų viešai išdėstytus NATO veiklos prioritetus, tarp kurių tokie euroatlantinės bendruomenės saugumui esminiai klausimai kaip naujoji Aljanso strateginė koncepcija, Afganistanas, NATO partnerysčių, tarp jų ir santykių su Rusija, plėtra.

 

Nuo 2005 metų birželio Lietuva vykdo atsakingą misiją Afganistane - Lietuva vadovauja Provincijos atkūrimo grupei Goro provincijoje. Nepaisydami sudėtingos ekonominės situacijos, tęsime šią svarbią Aljansui ir mums misiją.

 

Neabejojame, kad jau artimiausiu metu bus parengti Lietuvos ir Baltijos šalių gynybos planai ir jų efektyvaus įgyvendinimo mechanizmas. Kaip ir šiuo metu vykdoma oro policijos misija Baltijos šalyse, šie planai turėtų ypač sustiprinti Lietuvos ir kitų Baltijos šalių bei viso regiono saugumą ir stabilumą.

 

Tikiu, kad NATO yra ir toliau liks pagrindinis ne tik Lietuvos saugumo, bet ir saugumo bei stabilumo Europos kontinente garantas. Kaip sakoma 2009 m. balandžio 4 d. NATO viršūnių susitikime Kehlyje priimtoje deklaracijoje, Vašingtono sutarties V straipsnis ir toliau turėtų vienyti visas sąjungininkes, o kolektyvinė gynyba buvo, yra ir turėtų išlikti Aljanso veiklos pagrindas.

 

Šiuos ir kitus klausimus tikiuosi su Jumis aptarti per artėjantį mūsų susitikimą, kuris planuojamas š.m. rugpjūčio 25 dieną.

 

Dar kartą leiskite Jums palinkėti geriausios kloties naujose pareigose.

Priimkite mano nuoširdžiausią pagarbą.

2009-08-03, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 76429564

Šiandien apsilankė: 2546

Dabar naršo: 338

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.