EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Sveikinimai

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentui Barakui Obamai gavus Nobelio taikos premiją

Gerbiamasis Prezidente,


Leiskite nuoširdžiai Jus pasveikinti prieš kelias dienas tapus Nobelio taikos premijos laureatu.

 

Tai - Jūsų vizijos, kuria dalinotės su mumis, kaip sukurti geresnį ir saugesnį pasaulį, bei Jūsų pastangų ją įgyvendinti deramas pripažinimas.

 

2008 metų liepos 24 dieną, kaip kandidatas į prezidentus, Jūs kreipėtės į milijonus susirinkusiųjų Berlyne ir savo įkvepiančioje kalboje pasakėte tai, ko šis miestas, Europa ir pasaulis jau seniai negirdėjo: Jūs atvirai pakvietėte nugriauti sienas tarp senų ir naujų sąjungininkų, tarp pasiturinčių ir skurstančių valstybių, tarp įvairių rasių ir tautų, tarp krikščionių, musulmonų ir judėjų ir pradėti veikti kartu. Kitoje svarbioje kalboje, kurią 2009 metų balandžio 4 dieną pasakėte Kaire jau būdamas prezidentu, Jūs kvietėte atversti naują Jungtinių Amerikos Valstijų ir islamo pasaulio santykių puslapį, remiantis abipusiais interesais, pagarba ir visuotinai pripažintais bendrais principais: teisingumu, pažanga, tolerancija bei visų žmonių orumu.

 

Jums paskirta Nobelio premija liudija, kad Jūsų atviras ir nuoširdus raginimas naudotis galimybe kurti savo ateitį, kurios netemdytų praeities šešėliai, bei kvietimas pradėti naują santykių etapą, kuriame Amerika ne tik vadovautų, bet ir dirbtų kartu su visais siekdama bendro tikslo, buvo išgirstas.

 

Prieš kelias savaites, 2009 metų rugsėjo 25 dieną, sakiau kalbą Jungtinų Tautų Generalinės Asamblėjos sesijoje Niujorke, kurioje pabrėžiau, kaip svarbu, kad mažos valstybės prisiimtų savo atsakomybės dalį ir prisidėtų kuriant šiandienos ir rytdienos pasaulį. Visos tautos - mažos ir didelės, silpnos ir galingos - turi dalyvauti siekiant įtvirtinti ilgalaikę taiką Artimuosiuose Rytuose, kuriant pasaulį be branduolinių ginklų, kovojant su klimato kaita ir ieškant tinkamo atsako į senas ir naujas grėsmes bei iššūkius.

 

Naudodamasi šia proga, dar kartą sveikinu Jus, gavus šį garbingą apdovanojimą. Norėčiau patvirtinti savo šalies ir savo asmeninį pritarimą Jūsų ateities vizijai, kuria ir toliau dalijatės su mumis ir kaip žmogus, ir kaip Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentas.

 

Reiškiu Jums, ponas Prezidente, aukščiausią pagarbą.

2009-10-13, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79347839

Šiandien apsilankė: 2289

Dabar naršo: 553

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.