EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Sveikinimai

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Lietuvos savivaldos 90 – mečio proga

Gerbiamieji,

 

Šiandien minime Lietuvos savivaldos 90 - ties metų jubiliejų. Norėčiau visus nuoširdžiai pasveikinti su šia demokratijos švente, kurios ištakos siekia daug senesnius laikus. Savivalda - besiformuojančių miestų ir laisvųjų piliečių, panorusių savarankiškai spręsti savo likimą, valios išraiška.

 

Pasaulyje buvo ir tebėra įvairiausių savivaldos formų. Savivalda nėra baigtinis reiškinys - ji turi dar daug plėtros galimybių. Savivalda - tai instrumentas piliečių aktyvumui reikšti, svarbiausiam tikslui siekti - kuo geriau atstovauti miesto ar regiono gyventojų interesams.

 

Į savivaldybę žmogus ateina ne kaip prašytojas. Jis turi būti tikras, kad bus išklausytas ir išgirstas - jo problemos bus sprendžiamos nevilkinant. Tik tuomet žmogus taps tikru savo miesto ir šalies piliečiu.

 

Iki artimiausių savivaldybės rinkimų liko mažiau nei pora metų. Pats laikas pasirūpinti, kad žmonių interesai savivaldoje būtų geriau atstovaujami. Tobulinkime savivaldos rinkimų įstatymą. Stiprinant savivaldos savarankiškumą, galimybes ir atsakomybę, siūlyčiau merus rinkti tiesiogiai. Taip būtų skatinamas vietos gyventojų aktyvumas, didinamas pasitikėjimas vietos valdžia ir sudaroma galimybė išrinktajam merui atstovauti daugumos žmonių interesams.

 

Palaikau ir nepartinių kandidatų dalyvavimą savivaldos tarybų rinkimuose. Žmonės privalo turėti galimybę rinktis. Vietos valdžia turi tarnauti ne verslo ar politinės grupės interesams, o vietos gyventojams.

 

Vietos valdžia yra arčiausiai žmonių. Ji geriausiai jaučia jų nuotaikas, lūkesčius ir viltis. Sveikindama Lietuvos savivaldą jubiliejaus proga, linkiu, kad savivalda stiprėtų ir žmonės labiau ja pasitikėtų.

 

Visi kartu atsakingai spręskime savo problemas, kurkime savo ateitį, pasitelkdami savivaldą, kurios misija yra pagerinti bendruomenės gyvenimo kokybę ir nusipelnyti žmonių, kuriems ji tarnauja pagarbą ir palaikymą.

 

Kuo geriausios kloties Jums!

2009-10-09, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79347473

Šiandien apsilankė: 1923

Dabar naršo: 130

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.