EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Sveikinimai

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Vokietijos Federacinės Respublikos Prezidentui Joachimui Gauckui šalies nacionalinės šventės proga

Jūsų Ekscelencija,

 

savo ir visų Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai sveikinu Jus Vokietijos nacionalinės šventės - Vienybės dienos - proga.

Jums, Jūsų Ekscelencija, linkiu ryžto ir stiprybės, o Jūsų šaliai - gerovės ir klestėjimo.

 

Vokietijos susivienijimo diena yra brangi ir tais pačiais metais paskelbusios nepriklausomybę Lietuvos žmonėms. 1990 m., naktį iš spalio 2-osios į spalio 3-iąją, tūkstantinė minia Berlyne liudijo apie naujos epochos pradžią ne tik Vokietijoje, bet ir visoje Europoje. Vokietijos vienybė teikė vilties ir stiprybės visiems, siekusiems išsivaduoti iš totalitarinės sistemos gniaužtų ir sugrįžti į demokratinės Europos tautų gyvenimą.

 

Linkiu, kad anuomet taip stipriai jausta visos Europos vienybė neapleistų mūsų ir šiandien. Džiaugiuosi, kad jau daugiau nei du dešimtmečius mūsų šalys kaip partnerės ir sąjungininkės sėkmingai plėtoja abipusiu supratimu ir pagarba grįstą dvišalį Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą.

 

Šiemet sukako dešimt metų Lietuvos narystei Europos Sąjungoje ir Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijoje. Mūsų bendradarbiavimas šiuose formatuose atvėrė naujas galimybes dar didesnei mūsų šalių ir žmonių gerovei bei saugumui užtikrinti. Ypač vertiname Jūsų šalies pastangas užtikrinti stabilumą ir saugumą regione, o kartu ir visoje Europoje.

 

Iš tiesų Europai šiandien kaip niekada svarbi vienybės dvasia. Tikiu, kad minėdami Vokietijos Vienybės dieną, prisiminsime, kad tik veikdami kartu ir būdami ištikimi bendroms vertybės ir draugystės dvasiai galime užtikrinti stiprios, saugios ir klestinčios Europos ateitį.

 

Jūsų Ekscelencija, naudodamasi proga dar kartą sveikinu Jus ir visus Vokietijos žmones Vienybės dienos proga. Prašau priimti didžiausius linkėjimus ir nuoširdžią pagarbą.

2014-10-03, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė
Informacija atnaujinta: 2014-10-03 09:20

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 76255816

Šiandien apsilankė: 6299

Dabar naršo: 374

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.